SHPËRNDAJE

Lewandowski e ka paralajmëruar Realin se Bayerni është në formë fantastike para ndeshjes me Realin.
Të mërkurën mbrëmë, Bayern Munich dhe Real Madridi do t’i matin sërish forcat në Ligën e Kampionëve, kësaj radhe në gjysmëfinale.

Sfida e parë do të zhvillohet në “Allianz Arena”, kurse ajo e kthimit javën e ardhshme në “Santiago Bernabeu”.

Pervez, Jupp Heynckes, që thotë se ka një ndjenjë të mirë para përballjeve me kampionin, edhe Robert Lewandowski ka paralajmëruar Los Blancos.

“Unë jam mirë dhe ekipi është perfekt”, ishin fjalët e sulmuesit polak, kur po hynte në qendrën stërvitore të Bayern Munich këtë të hëne, e parafundit për ndeshjen e së mërkurës me Real Madridin.