SHPËRNDAJE
epa06211133 Real Madrid's Borja Mayoral (R) celebrates with teammates during the match of the fourth day of the Liga Santander between Real Sociedad and Real Madrid, at the Anoeta stadium, in San Sebastian, Spain, 17 September 2017. EPA-EFE/JAVIER ETXEZARRETA

19 prej 20 skuadrave të La Ligas kanë qenë aktive në afatin kalimtar të dimrit, përveç  aktual, Real Madrid

Real Madrid po ka shumë probleme këtë sezon, ku është eliminuar nga Copa del Rey dhe është 19 pikë mbrapa Barcelonës në La Liga.

Pavarësisht kësaj, trajneri Zinedine Zidane vendosi që të mos transferonte asnjë lojtar gjatë këtij afati.

Në fakt, Reali ishte skuadra e vetme nga 20 sa ka La Liga që nuk ka transferuar asnjë lojtar.

Skuadra që ka shpenzuar më shumë ka qenë Barcelona, e cila ka shpenzuar rreth 200 milionë euro, ku vetëm Philippe Coutinho kushtoi 160 milionë euro.

Skuadra tjera aktive kanë qenë Valencia, Atletico Madrid, Sevilla, Las Palmas, Betis dhe Levante.