SHPËRNDAJE

Manifestimi kulturorë mbahet nesër në ora 10.00 para ndërtesës së komunës së Preshevës.

Ky event organizohet nga Shtëpia e Kulturë Abdulla Krashnica Preshevë dhe komuna e Preshevës, ka thënë kështu për portalin preshevacom, zëdhënësi i kryetarit të komunës, Mendurim Presheva.

Në këtë manifestim do të ketë fjalë rasti kryetari i komunës, Shqiprim Arifi me rastin e festës së 28 Nëntorit dhe program kulturo- arstistik me këngë, valle dhe recital.

Zëdhënësi Presheva ka ftuar qytetarët e komunës sonë që nesër të dalin dhe të festojnë bashkarisht për nder të ditës së flamurit.

Festat e ditëve të mëdha siç është 28 Nëntori u japin shpirt ngjarjeve historike ka thënë ndër të tjera zëdhënësi i kryetarit të komunës, Mendurim Presheva./presheva.com/