SHPËRNDAJE

3 lojtar nga Klubi Futbollistik “Lugina” janë transferuar në klubin “Radnik” të Surdulices  në Superligën e Sërbisë në këtë afat kalimtar.

Siç ka mësuar presheva.com nga trajneri i klubit Nagip Jakupi lojtarët janë: 

Visar Saqipi 17 vjeçar  

Iljasa Zulfiu 18 vjeç dhe 

Medin Ahmeti  16 vjeç 

“Talentët nga Lugina presin që të shfaqin talentin që kanë edhe më gjerë, në ligën më të larta shtetërore. Shpresojmë që një ditë këta lojtarë ti shohim një ditë dhe në kombëtaren tonë” tha trajneri Jakupi për presheva.com

Presheva.com i uron fat lojtarëve në Super Ligë. /presheva.com/