SHPËRNDAJE

Një tërmet i shkallës 5.1 ka goditur provincën juglindore turke Adjaman, ku kanë mbetur të lënduar35 persona. Ministri i shëndetësi në Turqi, Ahmet Demircan konfirmoi duke thënë se nga tërmeti kanë mbetur të prekur 39 persona, ndërsa 35 janë dërguar në spital.

Tërmeti ka ndodhur në orën lokale 3:34 të mëngjesit dhe ka shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale.