SHPËRNDAJE
epa05994465 FC Barcelona's Argentinian striker Lionel Messi in action during the King's Cup final match between FC Barcelona and Deportivo Alaves at the Vicente Calderon stadium, in Madrid, Spain, 27 May 2017. EPA/Mariscal

Dikush nga pika e bardhë e penalltisë, dikush tjetër i vetëm përballë portierit kundërshtar, ku nuk mungojnë as vetë këta të fundit, janë përzgjedhjet të përditshmes spanjolle, “AS”.

Në 7 dështimet spektakolare, që nuk mund të harrohen kurrë nga tifozët, përfshihet edhe ekzekutimi i një penalltie nga pesë herë fituesi i “Topit të Artë”, ylli i Barcelonës, Lionel Messi. Mos u çudisni aspak, kur topi i goditur prej tij nga pika e bardhë fluturon në hapësirë, pa pasur asnjë lidhje me kuadratin e portës përballë. Për më shumë, shijoni videon e këtyre rasteve dhe mund të zgjidhni vetë, se cila është gafa më e madhe.