30.8 C
Presevo, Serbia
21.07.2017
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

14410 Postimet 1 KOMENTET

LPD: Dhuna e shfrenuar sllavomaqedonase kundër protestuesve shqiptar

Lëvizja e Progresit Demokratik dhe lideri i saj Jonuz Musliu, i cili njëherit është edhe kryetar i Kuvendit Komunal të Bujanocit, ka shprehur shqetësim...

Mustafa: Materniteti në Preshevë do të filloj së shpejti funksionimin /video/

Materniteti i shumë pritur nga qytarët e Luginës së Preshevës do të hapet së shpejti. Kështu ka paralajmëruar kryetari i Komunës së Preshevës Ragmi...

Presheva në muajin korrik pa reduktime të ujit gjatë ditës

Muaji korrik preshevarët i gjeti me ujë të mjaftueshëm, përkundër asaj që jemi në sezonin verorë, nuk paralajmërohen reduktime kanë thënë kështu në intervistën...

Komuna realizon 50% të buxhetit nga mjetet vetanake

Mbi 50 përqind e buxhetit të komunës së Preshevës është realizuar nga mjetet vetanake në gjashtë mujorin e parë të vitit kalendarik 2014. Ky...

Scolari: Edhe po humbëm, nuk është fundi i botës

Për teknikun Luis Felipe Scolari edhe nëse Brazili i tij eliminohet në sfidën e së Premtes, ky nuk është fundi i botës. Duke folur...

Neymar-Messi-Suarez apo CR7-Falcao-Bale?

Praktikisht transferimi ka përfunduar, detajet për vikend, tani më dihet se Luis Suarez tek Barcelona do të transferohet për 90 milionë euro. Katalanasit mendojnë...

Deshamps: Nuk e kemi frikë Gjermaninë

Didier Deshamps hidhet menjëherë në sulm, sigurisht jo në fushën e blertë, por në konferencën për shtyp në prag të cerkifinales së botërorit me...

Pse Barcelona e shiti fanellën për reklama?

Parolla "Më shumë se një klub" daton nga viti 1968, dhe është lindur si pjesë e rezistencës ndaj dikatorit Franko, ndërsa Barcelona shpesh ndër...

Fillon rregullimi i zonës industriale në Preshevë

Rregullimi i zonës industriale në Preshevë e cila shtrihet në 16 hektarë do të filloj javën e ardhshme me ndërtimin e rrugës nga stacioni...

Stankoviq: Trupi Koordinues ndihmon jugun e Serbisë

Për 14 vite që kur është themeluar Trupi Koordinues për komunën e Preshevës, Bujanocit dhe Medvegjës, shteti për infrastrukturën e këtyre komunave multietnike ka...