9 C
Presevo, Serbia
17.01.2018
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

15882 Postimet 1 KOMENTET

Pique: Nuk kam ndërmend të largohem nga Barcelona

Futbollisti spanjoll ka deklaruar se nuk dëshiron të largohet nga klubi katalanas deri në fund të karierës. "E dua këtë klub për shkak të historisë,...

Hummels: Do largohem vetëm për ekipin e duhur

Mats Hummels është shprehur se do largohet nga Unitedi vetëm për klubin e duhur.  "Në Dortmund stili i lojës është pikërisht ajo që dua unë,...

James: “Dua të shkruaj histori te Reali”

James Rodriguez thotë se ai dëshiron të ndjekë hapat e Angel Di Maria dhe të bëjë histori te Real Madridi. Argjentinasi luajti rol kyç te...

FSHF i pergjigjet Federates Serbe

Federata Shqiptare e Futbollit i është kundërpërgjigj asaj të Serbisë, e cila ka kërkuar që në Beograd të udhëtojnë vetëm tifozët shqiptarë me pasaporta...

Asad: Opozita siriane organizatë terroriste, u rekrutua në Kosovë

Presidenti i Sirisë, Bashar Al Asad është shprehur se opozita siriane që e lufton atë është e rekrutuar në Kosovë.  Ai tha se do ti...

Fillon ndërtimi i fakultetit në Bujanoc

Kryetari i Trupit Koordinues për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë Zoran Stankoviq ka thënë se në Bujanoc do të filloj ndërtimi i fakultetit. Ai ka thënë...

Uzurpimi i administratës për verfikimin e nënshkrimeve

Shoqëria Civile “Perspektiva”, reagon ndaj shërbimit të Administratës komunale të Bujanocit, e cila në mënyrë arbitrare ka refuzuar kërkesën e kësaj shoqate, për verifikimin...

Shvercerat dhe Plisat: Ndalesa për Beograd, racizëm

Ndalesa e Federatës Serbe për ndjekjen e sfidës eliminatore mes Serbisë dhe Shqipërisë për tifozët shqiptarë jashtë Shqipërie, ka nxitur reagimin e tifozëve nga...

Suddeutsche Zeitung: Kosova, me numrin më të madh xhihadistëve në Ballkan

E përditshmja e njohur dhe me ndikim në Gjermani, “Suedeeutsche Zeitung”, në numrin e saj të nesërm shkruan për rekrutimin e xhihadistëve nga vendet...

Derbi italian: Juventus mposht Romën

Juventusi është fitues i derbit të javës së gjashtë në Serie A , duke e mposhtur Romën me rezultat 3-2 dhe duke e bërë...