15 C
Presevo, Serbia
26.09.2017
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

15198 Postimet 1 KOMENTET

Brazili vs Gjermania ndër vite /foto/

Sonte luhet ndeshja e parë gjysmëfinale ndërmjet organizatorit Brazilit dhe Gjermanisë. Para kësaj ndeshje ju përkujtojmë disa nga yjet e gjeneratave më të hershme që...

Loew: Do të jetë vështirë kundër Brazilit

Joachim Loew pret një ndeshje të vështirë kundër Brazilit në gjysmëfinalen e parë të kupës së botës. "Brazili nuk është më pak i rrezikshëm për...

Djali i Jonuz Musliut iku me ndihmën e pesë policëve

Djali i kryetarit të LPD-së dhe kryetarit të Kuvendit komunal ka pasë ndihmës në uniformat policore në momentin kur ka ikur nga ndërtesa e...

Vuçiq: Do t’i normalizojmë raportet me Kosovën

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vucic, ka thënë se “Beogradi është i përkushtuar që t’i normalizojë raportet me Prishtinën”, por ka shtuar se “njohja e...

Objektet sakrale islame /Xhami, teqe, tyrbe, varreza/ në rajonin e Bujanocit

Përhapja e Fesë islame në Luginën e PreshevësShqiptarët e Luginës së Preshevës i përkasin me shumicë fesë islame. Lidhur me islamizimin e Shqiptarëve të...

Juan Bernat, përforcimi i tretë i Bayern Munchen

Pas Robert Lewandovskit dhe Sebastian Rodeo që kanë ardhë në Munchen si lojtar të lirë, ekipi i Bayernit ka edhe përforcimin e tretë.Bëhet fjalë...

Sadiku: “Mundësia e vogël për dëshirën e madhe qiellore”

Intervistë ekskluzive me pilotin shqiptar, që jeton dhe vepron në Zvicër, z. Ymer Sadiku ( VIDEO) Jemi mësuar t’i shohim dhe përjetojmë sukseset e mërgimtarëve...

Mustafa: Me hapjen e maternietit në Preshevë, gjinekologët e Vranjës frigohen...

Në lidhje me deklaratën e kryetarit të trupit Koordinues për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë Zoran Stankoviq, se Maternitetin e Preshevës po e pengon Qendra...

Spitali i Vranjës pengon hapjen e maternitetit në Preshevë?!

Kryetari i komunës së Preshevës, Ragmi Mustafa në një takim me stafin mjeksor të Shtëpisë së shëndetit në Preshevë ka paralajmëruar hapjen e maternitetit...

Inçizimi i Neymarit i kushton vendin e punës infermieres (VIDEO)

Një infermiere e një spitali në Brazil është pushuar nga puna pasi incizoi Neymarin pasi ky i fundit përfundoi në spital pas një lëndimi...