12.5 C
Presevo, Serbia
21.10.2017
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

15459 Postimet 1 KOMENTET

Falcao tek Real Madridi pas kampionatit botërorë

Mediet franceze sot shkruajnë se Radamel Falcao do të luaj sezonin e ardhshëm tek Real Madridi. Sipas tyre, Falcao ka arritur marrëveshje me Florentino Perezin...

Italia kërkon vetëm fitore

Përballja e sotme midis Italisë dhe Uruguajit do të përcaktojë se cila nga këto skuadra do të kalojë fazën e grupeve për në turin...

Ander Herrera tek Manchester United?

Radio stacioni spanjoll "Cadena Ser" ka informuar lajm ekskluziv sipas të cilës Manchester United ka pranuar të paguaj dëmshpërblimin për Ander Herrera, ku lojtari...

Universiteti i Gjilanit planifikon mbi 500 vende për studentë nga Lugina

Senati i Universitetit “Kadri Zeka” në Gjilan, në mbledhjen që ka mbajtur të hënën, nën drejtimin e ushtruesit të detyrës së rektorit, prof. dr....

Turneu i III-të Ndërkombëtarë i Karatesë “Presheva OPEN 2014” /foto/

Pjesmarres ne Turneu i III-të ndërkombëtarë te Karatesë "PRESHEVA OPEN 2014 " me 21.06.2014 ishin nga karatiste nga Kosova, Serbia, Maqedonia, Shqiperia rreth 150...

Pse nuk po luan Adnan Januzaj në kampionat botërorë?

Një gazetar belg ka zbuluar arsyen pse Adnan Januzaj nuk po inkuadrohet nga përzgjedhësi i Belgjikës, Marc Wilmots. Kristof Terreur thotë se e ka zbuluar...

Lazarat, 40 familjet myslimane, të vetmet që s’mbollën hashash

Nuk kanë mbjellë ndonjëherë qoftë edhe një rrënjë të vetme kanabis sativa, e aq më pak të kenë mbajtur armë apo municion në shtëpi....

CR7: Nuk kemi ekip për ta fituar kampionatin botërorë

Cristiano Ronaldo ka pranuar se pas ndeshjes me Amerikën, Portugalia nuk ka kualitet për ta fituar trofenë në kampionatin botërorë. "Ndoshta jemi një ekip mesatar....

Marinsat amerikan dhe ushtria serbe me stërvitje në Bujanoc

Ushtria e Serbisë do të organizoj në fillim të muajit korrik në bazën "Jug" afër Bujanocit stërvitjet me emrin e koduar "Ujku i platinës",...

Si ti mbledhësh paret për ta blerë Luis Suarezin?

Barcelona dhe Real Madridi janë në luftë për Suarezin. Do të fitoj ai i cili paguan më së paku 85 milionë euro. Për dallim...