1.7 C
Presevo, Serbia
13.12.2017
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

15705 Postimet 1 KOMENTET

Jo rastësisht, Fully (Zvicër) njihet si “Medvegja e dytë”

Fotoreportazh nga Fully i Valisit Ishte ora 22:30 kur arriti edhe kryetari i CVP, z.Christophe Darbellay, të cilit menjëherë iu dha fjala dhe ai, si...

Bayern dhe Liverpool fillojnë bisedmet zyrtare për Xherdan Shaqirin

Siç shkruan gazeta gjermane "Bild", klubi gjerman Bayern Munchen dhe ai anglez Liverpool ka filluar bisedimet zyrtarisht rreth transferimit të Xherdan Shaqirit me vlerë...

Spanjë – Kili, formacionet e mundshme

Nuk është kurrë gjë e bukur të përballesh me një dem të tërbuar. Dhe për Kilin Spanja është e tillë, një dem i tërbuar....

United refuzon ofertën e Real Madrid për Januzajn

Manchester United do të refuzojë çdo përpjekje të Real Madrid për të nënshkruar me Adnan Januzajn. Lajmi bëhet i ditur nga tabloidi britanik Daily...

Mourinho këshillon Del Bosquen: Casillas duhet të jetë titullar

Trajneri i Chelsea, Jose Mourinho ka thënë se Spanja duhet të mbaj titull Iker Casillasin edhe në ndeshjen e ardhshme kundër Kilit. "Unë nuk do...

Mourinho: Pepe, ti nuk je portugez

Pepe ka marrë karton të kuq kundër gjermanëve, ka goditur me kokën Mullerin. Edhe pse portugezët akuzojnë arbitrin Mazic, trajneri portugez Mourinho thotë se...

Hiqet barrikada mbi urën kryesore të Ibrit në Mitrovicë /foto/

Barrikada mbi urën kryesore të Ibrit në Mitrovicë, e vendosur tre vite më parë nga strukturat paralele serbe të veriut, është hequr përfundimisht sot...

Pse ushqimi nga restoranet e ushqimit të shpejtë nuk duket si...

Youtube kanali MediocreFilms ka prezantuar videon në të cilën merret me pyetjen e cila secilit i ka interesuar: Pse ushqimi që e shohim në...

Turneu i III-të ndërkombëtarë i karatesë “Presheva Open 2014”

Të nderuar miq të sportit!  Ju ftojmë që të merrni pjesë në Turneun e -III -ndërkombëtar të karatesë “PRESHEVA OPEN 2014 ”, i cili tashmë...

Maradona: Kjo Argjentinë nuk është ekip që mund ta fitoj kampionatin...

Legjenda argjentinase Diego Maradona ka thënë se nuk është edhe aq optimist kur bëhet fjalë për shanset e Argjentinës për ta fituar titullin në...