16 C
Presevo, Serbia
25.06.2017
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

14045 Postimet 1 KOMENTET

PVD: Mustafa dhe Arifi përveç “lidhjeve të përbashkëta”, kanë të përbashkët...

Për të shpëtuar veten nga kritikat e PVD-së në Preshevë, Ragmi Mustafa del në ndihmë të shfajësimit të Nagip Arifit për dështimet e tij...

Ministri Veliaj takon studentët e Luginës së Preshevës që studiojnë...

Një grup studentësh nga Presheva dhe Bujanoci që studiojnë në universitetet shqiptare, zhvilluan dje (23 janar) një takim me ministrin e Mirëqenies Sociale dhe...

Rosell përcillet me karikatura nga Barcelona

Sandro Rosell ka dhënë dorëheqje duke mos dashur të prish imixhin e klubit katalanas.Atmosfera destruktive dhe negativiteti që po e rrethojnë klubin, mund të...

Shoqata “Medvegja” ndihmon nxënësit dhe zyrtarizon donacionin në Medvegjë

Medvegjë 24 janar - Shoqata Humanitare „Medvegja” nga Zvicëra sot në Medvegjë ka bërë ndarjen e ndihmave financiare për kompensimin e shpenzimeve të transportit...

Forumi Mysliman hetohet për nxitje të urrejtjes

Të rinjtë e Forumit Mysliman pritet të përballen me drejtësinë. Kundër tyre janë duke u kryer hetime për vepër penale të dënueshme deri në...

Milan jashtë Europës pas 15 vjetësh

Pas euforisë së ndryshimit të stolit dhe debutimit fitues në kampionat, Milani rikthehet të bëjë llogaritë me realitetin e vështirë. Humbja ndaj Udineses në...

Mancini: Pellegrini po fiton me klubin që e ndërtova unë

Ish-trajneri i Manchester City, Roberto Mançini, kërkon që meritat për suksesin e "Citiziens" mos t’i marrë tekniku aktual Manuel Pellegrini, por ai. Dhe kjo...

Në doganën e Preshevës ndalohet kontrabanda e duhanit dhe cigareve

Doganierët në vendkalimin kufitar të Preshevës kanë ndaluar tentim kontrabandërn e cigarece, ndërsa po të njejtën ditë në stacionin hekurudhor janë zbuluar 15 kilogram...

Shqiptari i Kosovës hyri në Guinness

Autoritetet e Librit Guinness të Rekordeve, kanë certifikuar veprën gjigante “Mozaiku i vlerave” të realizuar nga Don Dominik Qerimi. Lajmin e ka konfirmuar për...

Biblioteka “Mehmet Jusufi”, faleminderon Prof. Sejdi Bilalli për titujt e dhuruar

Biblioteka “Mehmet Jusufi” në Preshevë, sot priti prof esorin dhe autorin e shumë titujve shkencorë nga lënda e Matematikës, Prof. Sejdi Bilalli. Arsyeja e...