-1.1 C
Presevo, Serbia
23.03.2018
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

17196 Postimet 1 KOMENTET

Ibrahimoviç nuk luan kundër Barcelonës

Ibrahimovic nuk kaloi me sukses testet e fundit mjekesore duke humbur perballjen me Barcelonen. PSG konfirmon se Zlatan Ibrahimovic nuk do te luaje kunder Barcelones....

Luhet xhiro e III-të në Ligën komunale në futboll të vogël

XHIRO E TRETË E MARTË 30.09.2014 GRUPI A 1.RINIA PRESHEVE- RAHOVICA 14:00 2.ZHUNICA -- LERANI 14:45 3.NORÇA JR-- TËRRNAVA 15:30 4:RAINCA --E.GOLIMIDOLL 16:15 5.BUKUROCA-- GERAJ JR 17:00 MALËSORI E LIRË   E MËRKURË...

Policia Serbe malltreton nënkryetarin e “Vatrës” Myrtez Limanin

Dje më 28.09.2014 ora 15-30 në pikën kufitare të Konqulit, policia serbe mbajti në ndalje zMyrtez Limanin nënkryetar i Lëvizjes”Vatra”duke e malëtretuar atë për...

Zubizareta: “Messi dhe Neymar të jashtëzakonshëm”

Drejtori sportiv i Barcelonës, Andoni Zubizarreta, thotë se Neymar dhe Lionel Messi janë lojtarë të jashtëzakonshëm. Dyshja shkëlqyen gjatë vikendit me brazilianin që shënoi hat-trick...

Reus kërkon Real Madridin, refuzon rinovimin me Dortmundin

Mediat angleze dhe gjermane raportojnë se Marco Reus ka refuzuar të negociojë rinovimin e kontratës me nënkampionin e Bundesligas. Kontrata aktuale e 25-vjeçarit skadon në...

Kamberi: Klasa politike shqiptare dështoi në Luginë

Diskriminimi modern shtetëror i Serbisë ndaj shqiptarëve në Luginën e Preshevës, ka bërë që situata në këtë zonë të jetë e brishtë. Ndërkohë që klasa...

Kosova në top 10-shen e shteteve më të varfëra në botë

Kosova është një nga dhjetë shtetet më të varfëra në botë. Indeksi i mjerimit nëpër botë i bërë nga Arthur Orkum, i cili pasqyron nivelin...

Studentëve nga Lugina po iu vështirësohet të studiojnë në Kosovë dhe...

Me qindra studentë nga Lugina e Preshevës nuk kanë zgjedhur këtë vit të studiojnë në Universitetin Shtetëror të Tetovës dhe në atë të Evropës...

Pse Cristiano Ronaldo u “çmend” me Ramosin? /video/

Triumfi i Real Madridit si mysafir në Villareal është dukur i lehtë, por si edhe shumë herë tjera, ka pasë mosmarrëveshje në ekipin e...

Kur Serbia donte ta zhdukte Shqipërinë

Gjashtë muaj që ndryshuan botën. Kështu titullohet libri i shkrimtares Margaret Makmillan, e cila përshkruan në të dramën e kombeve të botës në Paris më...