-1.6 C
Presevo, Serbia
25.02.2018
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

16695 Postimet 1 KOMENTET

Rrugë një kahje në qytetin e Preshevës /foto/

Për shkak të vështirësive në qarkullim të komunikacionit, pas miratimit në Kuvendin Komunal, nga dita e sotme rrugët Mare Lonçan, një pjesë e rrugës...

Barcelona fillon rekonstruimin, ja lojtarët që pritet të vijnë

Dy transferime janë praktikisht të përfunduara, Ivan Rakitiç duhet të nënshkruaj kontratën edhe atë me faks nga Brazili deri në fillim të kampionatit. Dihet...

Ndeshjet e Xhiros së III-të të turnirit “Musa Musahu 2014”

Hidhet shorti për xhiron e III-të në ndeshjeve në Turnirin tradcional "MUSA MUSAHU" 2O14. Ditën e martë prej orës 16:00 do të luhet edhe...

94 për qind të numëruara: PDK 31.24, LDK 26.11, AKR nuk...

Kur është bërë numërimi i votave në rreth 94 për qind të vendvotimeve nga ana e KQZ-së, kryeson PDK me 31,2 për qind. Nisma...

279 rrugë në Serbi mbajnë emrin “Mareshali Tito”, ndër to dhe...

Sipas të dhënave të zyrës së gjeodezisë Republikane, në Serbi 279 rrugë në 65 komuna mbajnë emrin "Mareshali Tito".Ndër komunat e shumta në Serbi,...

Turnir në futboll të vogël U12, kampion Ilyricum nga Kumanova /foto/

Sot në 1 vjetorin e themelimit të shkollës së futbollit “ MIRATOCA” ne Miratocë, ne fushen sportive Tati ne Presheve u organizua turnir per...

Der Spiegel: Jeta e një shqiptari të shkatërruar nga gjakmarrja

Gjakmarrja ekziston ende në Shqipëri, dhe ata që janë të përfshirë duhet të jetojnë të fshehur. Këta janë njerëz si Leonard Qukaj, i cili...

Kosovë – Serbi, tjetër pikë kufitare /video/

Kosova dhe Serbia pritet që së shpejti të kenë edhe një pikëkalim kufitar, në vendin e qujtur Kapi e Sfircës. Nisma që është ndërmarrë...

Barcelona: Ja blerjet e mundshme dhe të pamundshme

Revolucioni në shtëpinë e Barcelonës sapo ka nisur. Pas u firmos me Marc Andre Ter Stegen dhe rikthimeve të Rafinha dhe Deulofeu, pritet që...

Benzema: Mund ti fitojmë të gjitha trofetë

Në një intervju për "Marca", sulmuesi francez i Real Madridit beson se Reali sezonin e ardhshëm mund ti fitoj 6 trofetë. Qëllimi kryesor i sezonit...