20.5 C
Presevo, Serbia
23.07.2018
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

18363 Postimet 1 KOMENTET

Metafizika e festave kombëtare dhe vdekja në shpirt

Urime për festën e Pavarësimit, 28 nëntor 1912, dhe ditën e Çlirimit në Luftën e Dytë botërore, 29 nëntor 1944 ! Edhe këto festa i...

Enrique komenton deklaratën e Real Madridit

Dje Real Madridi zyrtarisht ka reaguar ndaj Michel Platini për çështjen e Topit të artë, ndërsa tani këtë e ka komentuar edhe trajneri i...

Malaga – Real Madrid, formacionet e mundshme

Real Madrid do të jetë sot në mbrëmje mysafir në "La Rosaleda" ku do të përballet me vendasit e Malagas në ndehsjen e javës...

Mourinho: Messi te Chelsea? Çfarë gënjeshtre!

Mediat angleze e shikojnë të ardhmen e Lionel Messit te Chelsea, por diçka e tillë u mohua kategorikisht nga trajneri i "Bluve" të Londrës,...

Qeveria e Kosovës, kush do marrë ministritë më të rëndësishme?

Partnerët e koalicionit që do të drejtojnë vendin në mandatin e ardhshëm qeverisës, Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, janë duke...

Real Madridi refuzon ofertën prej 80 milionë nga PSG për Isco

Mediat spanjolle raportojnë se kampionët e Francës i kanë ofruar madrilenëve 80 milionë euro për mesfushorin spanjoll, por ‘Los Blancos’ i kanë thënë ‘JO’...

Modelja më e bukur në botë është 9 vjeç /foto

Modelja më e bukur në botë është vetëm 9 vjeç, e ndërsa punën e saj të parë e ka realizuar që kur ishte 3...

Ja mosha që rrezikohet nga mbipesha

Mbipesha tashmë është një problem global dhe pavarësisht studimeve të ndryshme, ende nuk janë gjetur shkaktarët pse fëmijët në moshën 7 deri në 11-vjeç...

Avioni që do të përshkojë Amerikën për 2 orë e gjysmë

Kanë kaluar mbi dhjetë vjet tashmë që kur avioni Konkord kreu udhëtimin e tij të fundit duke kaluar Atlantikun. Por shumë shpejt do të nisin...

Shkëndije Mujaj: Ja si u bëra e pasur

Ndonëse e paragjykuar nga shumë njerëz, ajo ka pasur edhe një arsye. Provokimet e shumta të bëra deri më tani i ka të gjitha...