22.5 C
Presevo, Serbia
20.07.2018
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

18350 Postimet 1 KOMENTET

Hoxhaj: Ideja e këmbimit të territoreve, e dëmshme dhe jashtë realitetit

Ministri i Punëve të Jashtme në detyrë, Enver Hoxhaj ka thënë se ideja për këmbim të territoreve në mes të Kosovës dhe Serbisë është...

Halimi: Shkëmbimi i territoreve, mohimi shtetësisë së Kosovës

Ideja e shefit të zyrës së Rusisë në Kosovë, Andrej Shugurov, për shkëmbim të territoreve në mes të Kosovës dhe Serbisë, nuk po u...

Do të ndalohet rreptësisht duhani në vende publike dhe lokale!

Në bazë të rregullores së re për ndalim të duhanit të cilën po e pregadit ministria e financave do të jetë si në vijim: Pirja...

Për udhëtim në Europë, nuk duhet më vetëm pasaporta!

Policia hungareze ka filluar kontrollimin e gjurmëve të gishtave të shteteve të treta që hyjnë në shengen. Siç deklaron policia hungareze, transmeton presheva.com, kontrollimi i...

Tifozët spanjoll fyejnë Piquen: Largohu nga kombëtarja /video/

Tifozë të Spanjës e kanë ofenduar Gerard Piquen nga tribunat, gjatë stërvitjes së Spanjës, për mbështetjen e tij për pavarësinë e Katalonisë. Në periudhën kur...

Mesut Ozil tre muaj jashtë fushës

Lojtari i Arsenalit, Mesut Ozil është lënduar dhe do të jetë jashtë fushave të lojës për plotë tre muaj, duke e lënë në pozitë...

Trajneri i Danimarkës ka frigë nga Shqipëria

Trajneri i kombëtares së Danimarkës, Morten Olsen ka thënë se ka frikë nga skuadra e Shqipërisë, duke thënë se shqiptarët nuk dorëzohen kurrë. Trajneri i...

Benzema: La Liga ka nevojë për Barcelonën

Karim Benzema ka deklaruar nga grumbullimi i kombëtares franceze se "kampionati spanjoll ka nevojë për Barcelonën". Kjo deklaratë vjen pasi presidenti i Federatës Spanjolle...

OVL UÇPMB: E papranueshme dalja në zgjedhjet për Këshill Nacional

Organizata e Veteranëve të Luftës aë UÇPMB – së me vëmendje është duke përcjellur zhvillimet e fundit në Luginë të Preshevës.  Subjektet politike po vazhdojnë...

SHTKK organizon kuvendin e dytë zgjedhor

Shoqata për trashëgimi dhe krijimtari kulturore e Luginës së Preshevës me seli në Preshevë Organizon Kuvendin e dytë zgjedhor të shoqatës për trashëgimi dhe krijimtari kulturore. Kuvendi...