7.4 C
Presevo, Serbia
24.11.2017
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

15628 Postimet 1 KOMENTET

Xhamia e Sjarinës me pamje të re në Vitin e Ri...

Medvegjë, 3 janar (presheva.com) - Projekti i meremetimit të Xhamisë së Sjarinës është në përfundim e sipër, ka bërë të ditur kryetari i Këshillit...

Në kalimet kufitare me Serbinë në veri fillon lëshimi i polisave...

Në kalimet kufitare me Serbinë, Jarinë dhe Bërnjak në veri të Kosovës, nga 8 janari do të filloj lëshimi e polisave të sigurimit kufitar.Lidhur...

Familja e dëshmorit Njazi Azemi: Komandant “Mjekrra” nuk ra për fe...

Veteranët e UÇK-së dhe familja e Nijazi Azemit - Komandant “Mjekrra” - kërkojnë që të ndalen abuzimet me emrin e këtij komandanti nga, siç...

Haradinaj: Parashoh që unë do të jem kryeministër

Ramush Haradinaj po parashikon të bëhet Kryeministër gjatë këtij viti. Për humbjen që ka pësuar në zgjedhjet e fundit fajtor e lë SHIK'un e...

Rama e mban fjalën, premton fond për Luginën

Qeveria e Shqipërisë dhe Qeveria e Kosovës këtë muaj pritet të mbajnë mbledhjen e parë të përbashkët, e cila do të mbahet në qytetin...

Kush e ka fushën futbollistike më të madhe në Primera Division?

Edhe pse shumica do të kishin thënë se bëhet fjalë për Camp Nou ose Santiago Bernabeu, kjo nuk është e saktë. Fushën me dimenzione...

Messi i gatshëm për Elchen

Argjentinasi nuk është paraqitur për Barcelonën që nga 10 nëntori, por tani është rikthyer dhe madje mund të përfshihet në ndeshjen e fundjavës në...

Schumi feston 45-vjetorin në gjendje kritike…

Michael Schumacher mbushi 45 vjec, që prej së dielës është në koma, në spitalin e Grenoble ku janë stacionuar të dërguarit e shumtë të...

Kolona të gjata në Merdare dhe Dheu i Bardhë

Rikthehen kolonat dhe pritjet e bashkëatdhetarëve tanë në vendkalimet kufitare Merdare dhe Dheu i Bardhe, të cilët po kthehen në vendet perëndimore, ku ata...

Pacolli, politikani më i pasur në Kosovë

Gjatë vitit të kaluar, zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli ka deklaruar një pasuri prej 176 milionë eurosh, duke mbetur në toplistën e politikanëve më të pasur...