-2.1 C
Presevo, Serbia
25.02.2018
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

16701 Postimet 1 KOMENTET

Fillon procedura me dokumentin “hyrje-dalje” për Kosovë

Në pikën kufitare Dheu i Bardhë ditë më parë ka filluar të aplikohet procedura e dhënies së dokumentit Hyrje-Dalje nga ana e Ministrisë së...

Robben “sulmon” Wenger: Trajner humbës

Futbollisti i Bayern Munchen, Arjen Robben, iu rikthye edhe një herë përballjes së parë të 1/8 të Champions League me Arsenalin në "Emirates Stadium",...

Çonin informacione në Serbi

Kompjuterë, serverë e dokumente të ndryshme janë konfiskuar në shtëpitë e katër pjesëtarëve të Policisë së Kosovës të nacionalitetit serb. Inspektorati i Policisë së...

Dinari me vlerë të njejtë ditët e fundit kundrejt euros

Dinari edhe sot, ditën e mërkurë ka mbajtur vlerën e përafërt kundrejt euros dhe kursi mesatar qëndron 115.962 dinarë për një euro.Dinari këtë vit...

Ushtria e Kosovës garancë e përjetshme e sigurisë

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, nënshkrimin e vendimit për themelimin e Forcave të Armatosura të Kosovës, përmes një postimi në Facebook, e ka cilësuar...

Goleadë në ndeshjen e Ronaldos, Zidane, Shukur, Vieri dhe legjendat.. /video/

Në ndeshjen me karakter humanitar për viktimat në tajfunin në Filipine, publiku në Zvicër ka mundur të shikoj ndeshjen e mjeshtërve të mëdhenj të...

Barcelona: Gracies Puyol /video/

Një video emocionuese për të gjithë tifozët katalanas është publikuar nga klubi Barcelona, për nder të paralajmërimit që Puyol ka deklaruar se do të...

Përçahet delegacioni Kosovar, shtyhet marrëveshja për kartonin e gjelbërt dhe sigurimet

Drejtori Ekzekutiv i Byrosë Kosovare të Sigurimit, Faton Abazi është përfshirë në konflikt verbal me përfaqësuesin e qeverisë së Kosovës Qemajl Murmullaku, me motivacionin...

Puyol: Largohem nga Barcelona më 30 qershor /video/

Carles Puyol ka njoftuar në një konferencë shtypi të thirrur nga vetë ai se do të largohet nga Barcelona në fundin e sezonit aktual....

Përmirësim teknik i listave zgjedhore në Preshevë dhe Bujanoc

Zëvendësministri i drejtësisë dhe Administratës publike Igor Todoroski dhe kryeshefi i repartit për punë ligjore dhe përkrahjet për punë interne Marina Drazhiq kanë vizituar...