13.4 C
Presevo, Serbia
20.10.2018
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

20907 Postimet 1 KOMENTET

Elementët ushqimorë që garantojnë shëndetin e zemrës

​Konsumi i rregullt i vajit të ullirit, arrëve, lajthive, bajameve dhe frutave të tjera të thata ndihmon për të ruajtur shëndetin e zemrës. Ky...

Pija ideale kundër gripit

Gripi është shqetësimi më i shpeshtë që ndodh gjatë stinës së ftohtë të dimrit. Përveç antibiatikve të shumtë që mund të mrrim nëpër farmaci...

Anglia ndalon duhanin në makina

Shoferët në Angli nuk do lejohen që të tymosin duhan në makinë, në rast se kanë fëmijë si pasagjerë. Ligji do hyjë në fuqi më...

Këta janë dëshmorët dhe veteranët e UÇK-së nga Presheva e Bujanoci

Komisioni qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit të dëshmorit të kombit, invalidit të UÇK-së, veteranit, pjesëtarit të UÇK-së apo të internuarit të UÇK-së,...

Në Lluçan të Bujanocit policia gjen 960 kilogram duhan /foto/

Pjestarët e policisë së Vranjës në një shtëpi në fshatin Lluçan, komuna e Bujanocit kanë gjetur 960 kilogram duhan. Eshtë konsultuar gjykata themelore e Vranjës...

Ndikimi negativ i dyshimeve në jetën tonë

Me dyshime kuptojmë: ”Të mendosh keq për të tjerët vetëm me anë të dyshimit”. Dyshimi vjen nga shejtani, i cili ka mjeshtëri të veçantë për...

Ndërprehet migrimi i kosovarëve nëpër Dheun e Bardhë /video/

Në dy ditët e fundit, në pikën kufitare Dheu i bardhë, është penguar migrimin masiv i shqiptarëve nga Kosova, raporton B92. Kjo pikë kufitare është...

Modriç të kthehet me 10 mars kundër Schalke 04

Luca Modriç fillon të shohë dritë në fund të tunelit pas dëmtimit në kofshën e majtë që po e mban jashtë fushave të lojës...

Chelsea mendon për Mauro Icardin

Në një kohë kur Mauro Icardi po vazhdon bisedimet për rinovimin e kontratës me Interit, Chelsea qëndron i gatshëm në pritje të zhvillimeve nga...

Ja 6 kushtet e BE-së që duhet t’i plotësojë Serbia

Marrëveshja për Gjyqësorin e nënshkruar të martën në Bruksel nuk mjafton për hapjen e kapitullit 35, që i kushtohet Kosovës në negociatat e Serbisë...