20.5 C
Presevo, Serbia
23.07.2018
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

18363 Postimet 1 KOMENTET

BDL, pro zgjedhjeve të 26 tetorit për Këshillin Nacional Shqiptar

Më datë 09 shtator 2014 ditë e martë, kryesia e Bashkimi Demokratik  Luginës- BDL, mbajti mledhjen e saj të rregullt për të diskutuar rreth...

Të premten, mledhje komemorative për Agron Boriçin

Të premtën e kësaj jave, 12 Shtator 2014 me fillim në ora 19:00 në Shtepin e Kulturës “Abdulla Krashnica”  mbahet mledhje komemorative për dramaturgun,regjisorin...

Albin Kurti do ta drejtoje dialogun Kosovë – Serbi?

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti mund të jetë personi që mund të udhëheq dialogun me Serbinë. Mësohet se kjo marreveshje është arritur mes partive opozitare...

Gjenden 1246 boks cigare në shtëpinë e M.B në Bujanoc

Policia në Bujanoc gjatë një kontrolli të shtëpisë së M.B (20) ka gjetur 1246 boks cigare të ndryshme pa dokumente përcjellëse për të cilar...

Kush është “galaktikos” i radhës që mund ta zëvendësoj Ronaldon tek...

Nuk kanë të ndalur spekulimet rreth largimit të mundshëm të Ronaldos nga Real Madridi. Gjithçka ka filluar me shitjen e Di Marias, ndërsa Reali...

Bujanoc: Gjuha e Aliut dhe shpata e Sadiut!

Shoqëria Civile “Perspektiva” e vlerëson të panevojshme, madje edhe të padobishme acarimin e fjalorit politik të liderëve shqiptarë të Luginës së Preshevës, gjatë fushatës...

Aziri: Faktori politik shqiptar duhet të jetë i unifikuar

Zgjedhjet për Këshillin nacional të cilat janë shpallë që të mbahen me 26 tetor 2014 paraqesin një sfidë për subjektet politike në Luginë të...

Pirlo: Roma, rivali më serioz për titull

Mesfushori i Juventusit, Andrea Pirlo, beson se Roma do të jetë një konkurrent i fuqishëm për titullin e Serie A këtë sezon. Bianconerët përfunduan 17...

Miranda: Atletico mund të fitojë gjithçka

Mbrojtësi i Atletico Madridit, Miranda, thotë se kampionët në fuqi të Spanjës kanë fuqi për të luftuar për disa trofe këtë sezon. Skuadra nga Vicente...

Ndalohet djegja dhe hudhja në tokë aty ku është i shkruar...

Pas dukurisë së ujit me akull, nëpër botë po shfaqet një dukuri  tjetër e cila kësaj here ka të bëjë jo me bamirësi siç...