11.5 C
Presevo, Serbia
21.10.2018
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

20919 Postimet 1 KOMENTET

Gjendet fluturakja që valëviti flamurin shqiptar në mes të Beogradit

Ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviç ka dhënë një deklaratë për mediat lidhur me incidentin në ndeshjen Serbi - Shqipëri. Stefanoviç tha se fluturakja...

Guardiola: Do të doja një ditë të drejtoj Manchester Unitedin

Pep Guardiola ka qenë kandidat serioz për ta zëvendësuar Fergusonin tek United. Edhe pse lajmi nuk ishte konfirmuar kurrë, Ferguson kishte shkuar në Amerikë...

Ibrahimoviç: Kosova është Serbi nëse nëna ime është e virgjër

Sulmuesi i famshëm, Zlatan Ibrahimovic, ka bërë një deklaratë interesante duke thënë se Kosova është Serbi, nëse nëna e tij është e virgjër. Sulmuesi i...

Nikoliq: Po të tentonin huliganat të hynin në shtëpi, do ta...

Në shtëpinë e Goran Nikoliqit, në rrugën 15 nëntori në Preshevë, iu janë thyer xhamat e shtëpisë, me çrast edhe është arrestuar një i...

Edi Rama pas Beogradit do të vizitojë edhe Preshevën

Vizita e kryeministrit shqiptar Edi Rama në Beograd do të ndodh edhe përskaj incidenteve që ndodhën në ndeshjen ndërmjet Serbisë dhe Shqipërisë, shkruan gazeta...

Si të instalosh versionin Preview të Windows 10?

Windows 10 u lansua zyrtarisht si version 'parashikues', dhe ju mund ta shkarkoni atë që tani. Për të marrë Windows 10 Preview, ju duhet të...

Ibrahimoviç prezanton modelin e ri të Volvo-s

Kompania suedeze e automjeteve Volvo ka prezantuar në Paris modelin e ri të saj SUV Volvo XC90 në praninë e kampionit Zlatan Ibrahimoviç, i...

Gold Ag, Ganimete Abazi dhe “Ilirët” me “Fjalët e qiririt”

Ashtu siç ndodh pas çdo ngjarje që tërheq vëmendje të madhe, reperi Gold AG ka sjellur projektin e radhës, në bashkëpunim me Ganimete Abazin...

Mjalt për tu dobësuar?

Teksa mendojmë gjithmonë për të qënë sa më në formë me linja perfekte, gjithmonë drejtohemi në palestër ose në dietat strikte. Përpos faktit që...

Ja sëmundjet që parandalon molla

Molla, ky frut magjik parandalon një sërë sëmundjesh dhe kjo është vërtetuar në sajë të studimeve të fundit. Kërkuesit i mëshojnë faktit se për...