1.1 C
Presevo, Serbia
10.12.2018
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

21237 Postimet 1 KOMENTET

Juan Mata tek Manchester United

Chelsea ka konfirmuar se ka pranuar ofertën e Manchester United prej 37 milionë futna për mesfushorin spanjoll Juan Mata, ndërsa kontrollimet mjeksore janë caktuar...

Padi ndaj shtetit serb /video/

Shqiptarët e Luginës së Preshevës, që u arrestuan në dhjetor të vitit 2008 kanë vendosur të padisin shtetin për shkak të mbajtjes në burg...

Gjykata kushtetuese i’a “shkurton” kompetencat KNSH-së

Këshillat nacionale të pakicave, në baz të vendimit të Gjykatës Kushtetuese të Sërbisë, nuk mund ti lejojnë vetit më komoditet në aspektin e kompetencave...

Edhe femrat në Luginë drejtojnë automjete të rënda /video/

Është hera e parë në Luginë kur një gruan drejton automjete të kategorisë së rëndë siç është autobusi e të ngjashme deri sa në...

Revista e re “Atdhetarët e vegjël”, një lule që duhet të...

Shkolla shqipe në Argaut u krijua qysh në vitin 1991/92  aktualisht me 230 nxënës dhe me mësuese/e: Hamzë Morina, Eshtrefe Nuhiu, Elfete Gashi, Alije...

Karton portokalli në futboll?

Jerome Champagne, kundër kandidat i Sepp Blatter për president të FIFA's në zgjedhjet e 2015, ka vendosur që fushatën e tij ta filloh me...

Ronaldo: Messi më bën lojtar më të mirë

Duke rrespektuar konkurencën dhe raportin profesional ndërmjet veti, Cristiano Ronaldo thotë se Leo Messi atë e bën futbollist më të mirë."Konkurenca e madhe më...

Barcelona kërcënohet me suspendim në Ligën e kampionëve dhe marrjes pikësh

Tregimi për transferimin e brazilianit Neymar mund të ketë pasoja serioze për klubin katalanas, e cila mund të marrë suspendim në ligën e kampionëve...

Në Nish kapet preshevari për trafikim të 12 njerëzve

Policia e Nishit ka arrestuar Kadri F (20), për shkak të dyshimit se ka tentuar të trafikoj shtetas të Eritresë, Avganistanit dhe Sirisë, pa...

iPhone 5, i zi, 16GB

Shitet iPhone 5, i zi me 16GB, full unlock, Cimi 350 euro 062 8214074