0.2 C
Presevo, Serbia
20.01.2018
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

15958 Postimet 1 KOMENTET

Bukë e bardhë apo e zezë për të mos shtuar në...

Jemi gjithmonë në dilemë se kë duhet të zgjedhim midis bukës së bardhë dhe asaj të zezë, kjo sepse të gjithë i frikësohemi faktit...

Pse tek njerëzit shkaktohet alergjia?

Nga se shkaktohen teshtimat, lotët apo irritimet. Për dikë me alergji, edhe diçka e vogël mund të shkaktojë probleme të mëdha. Në dukje të padëmshme,...

Aubameyangun dhe Mkhitaryanin në Arsenal?

Arsenali beson se do t’i transferojë sulmuesit Pierre-Emerick Aubameyang nga Borussia Dortmundi dhe Henrikh Mkhitaryan nga Manchester Unitedi, gjatë këtij afati kalimtar. Kjo pasi “Topçinjtë”...

Shpend Ahmeti: Nuk pajtohem me platformën e Albin Kurtit

Anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh kryetar i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka folur rreth kandidimit të Albin Kurtit për kryetar të partisë. Ahmeti...

Të vetmuarit kanë mundësi tri herë më të mëdha të pësojnë...

Hulumtuesit britanik kanë shikuar të dhënat e afro 200 mijë personave të vetmuar, dhe kanë zbuluar se 29 për qind e tyre kanë sëmundje...

WhatsApp Business falas për Android

Pas shumë kohësh pritje dhe testimesh pafund, bizneset mund të kenë versionin e tyre të WhatsApp. Kompania ditën e Enjte prezantoi WhatsApp Business në Android...

Maqedoni, deputetët e opozitës shumë herë më aktiv se ata të...

Instituti për demokraci “Societas Civilis” – Shkup, ka përgatitur raport për cilësinë e punës së Kuvendit të Maqedonisë, në periudhën prej muajit maj deri...

Itali: Konfiskohen 217 kg drogë, arrestohen dy shqiptarë

Konfiskohen 217 kilogramë lëndë narkotike në Itali, duke bërë që të vihen në pranga dy shqiptarë. Një operacion i përbashkët mes Policisë Kufitare dhe forcave...

Berisha: Rama kryegjykatës i narkoshtetit të tij

Ish kryeministri, Sali Berisha gjatë ditës së sotme,, nuk ka hezituar të akuzojë hapur Edi Ramën. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Berisha shkruan...

Shqipëri: Aksion kundër piraterisë televizive, 3 të arrestuar

Pirateria televizive merr një tjetër goditje në Shqipëri. një rrjet që tregtonte në mënyrë të paligjshme Dream Box e Android Smart Box u shkatërrua...