19.9 C
Presevo, Serbia
16.10.2018
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

20869 Postimet 1 KOMENTET

PVD: Pas kryetarit, deputetit, tani edhe kandidati për KNSH nga Bujanoci? 

Partia për Veprim Demokratik pas 28 viteve në zgjedhjet e kuvendit qendror të mbajtur ditë më parë në Bujanoc ka zgjedhur kryetarin e ri,...

Thaçi mbështetje nga Macron: Kosova dhe Serbia duhet të arrijnë marrëveshje,...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se e ka marrë mbështetjen e Presidentit të Francës, Emmanuel Macron, se Kosova dhe Serbia duhet të...

Jep dorëheqje David Phillips, tregon se është kundër ndarjes së Kosovës

Eksperti i Politikës së Jashtme, David Phillips, njëherësh këshilltar për Marrëdhënie me Jashtë i angazhuar nga Hashim Thaçi, ka dhënë dorëheqje nga kjo detyrë. Ai...

Pacolli optimist për anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, është shprehur optimist në lidhje me anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL. Pacolli në Info Magazine ka bërë të...

“Korrigjimi i kufijve e dëmton sovranitetin e Kosovës”

Ideja për korrigjimin apo ndarjen e kufijve është ide e dështuar e cila e rrezikon edhe sovranitetin e Kosovës. Kështu u tha në konferencën ndërkombëtare...

Shesheli tregon pse nuk guxon të blejë shtëpi në Prizren: Por,...

Lideri i Partisë Radikale të Serbisë, Vojisllav Sheshel, është i njohur me angazhimet e tij për kthimin e forcave të serbe të Sigurisë në...

Presheva.com ka zhvilluar projektin e vendosjes së lodrave në Entin parashkollorë...

Organizata qytetare e cila vepron në kuadër të medias së parë të pavarur në Luginë "presheva.com", ka realizuar vendosjen e lodrave për fëmijë në...

Në Preshevë arrin autopompa zjarrëfikëse e cila është donacion nga qyteti...

Ka arritur autopompa zjarrëfikëse e cila është donacion nga qyteti i Namyrit të Belgjikës Ky donacion është si rezultat i vizitës së kryetarit të Komunës...

Thaçi: Komiteti i Punëve të Jashtme të PE-së e konsideron të...

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka njoftuar se Komiteti i Punëve të Jashtme i Parlamentit Evropian (AFET) ka miratuar draft-rezolutën për Kosovën dhe vendet...

Mësohen emrat e dy shqiptarëve nga Kërçova që vdiqën në aksidentin...

Televizioni i Alsat mëson se dy viktimat nga Maqedonia janë Burim Dalipi 37 vjeç dhe Lulzim Rexhepi 36 vjeç, që të dy nga Kërçova....