15.5 C
Presevo, Serbia
22.07.2018
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com.M

Presheva com.M

1370 Postimet 0 KOMENTET

Cima publikon një foto të vjetër të “Treshi Përsheshit”

Rasim Thaqi, Ibrahim Krajkova e Sevdai Radogoshi ishin zemra e humorit shqiptar për dekada Me personazhet e shumta të tyre ata gjithmonë sillnin diçka...

SHBA: Hapësirat shqiptare në Ballkan nuk kërcënohen nga ndikimi rus

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) nuk vlerësojnë se në hapësirën shqiptare në Ballkan ka një problem me ndikimin rus. Në një dokument të publikuar...

Kush rrezikohet nga gripi sezonal?

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se çdo njeri mund të preket nga virusi i gripit sezonal dhe ta përhapë atë...

Amerikanët paralajmërohen për mundësinë e sulmeve terroriste në Veri të Kosovës

Departamenti Amerikan i Shtetit ka paralajmëruar qytetarët amerikanë që planifikojnë të vijnë në Kosovë, veçanërisht në pjesën veriore – Mitrovicë, Leposaviq, Zubin Potok dhe...

Një mënyrë krejtësisht natyrale për të luftuar diabetin

Rënia në peshë dhe aktiviteti fizik mund të jenë më efektive sa i takon luftës kundër diabetit sesa ilaçet, sipas një studimi të fundit. Pacientët...

Kur Madeleine Albright ua tregonte vendin serbëve: Serbë të pështirë, ju...

Disa vite më parë në kryeqytetin e Republikës Çeke, Pragë, ish sekretarja amerikane e shtetit Madelene Albright po merrte pjesë në promovimin e librit...

Florjan Binaj tregon arsyen pse nuk pëlqen të bëjë publike jetën...

Është një nga aktorët e humorit më të pëlqyer në vendin tonë. Me batutat e tij ai mbërthen para ekranit mijëra spektatorë. Nuk ndodh shpesh...

Ky gabim që bëni çdo mëngjes nuk ju lejon të humbni...

Nëse i ke vënë qëllim vetes që këtë vit të biesh nga pesha, puna fillon me metabolizmin. Dhe sukses në humbjen e kilogramëve do...

BBC: Dua Lipa nga Kosova në Londër për tu bërë një...

Nominimet në kategoritë “Best female”, “Best video”, “Best single”, “Best Album” si dhe “British breakthrough artist” tregojnë për një vit të jashtëzakonshëm të Duas...

“New York Times”: Bota me sy kah Kosova, ndërsa pritet të...

E përditshmja amerikane “New York Times” shkruan se përpjekjet e politikanëve kosovarë për të pezulluar gjykatën e krimeve të luftës, e cila është themeluar...