7.4 C
Presevo, Serbia
18.11.2017
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com.R

Presheva com.R

187 Postimet 0 KOMENTET

Mblidhet KKZ: APN Rradhitet me numrin 1 rendorë në Listën...

Mblidhet komisioni komunal zgjedhor, këtë mbledhje e ftoi kryetari i këtij komisioni Zeqirja Miftari ku të pranishëm ishin të gjithë anëtarët nga subjektet politike. Ky...

Revolucion te Barcelona , 10 lojtarë në shitje

Barcelona nxjerr në shitje plot 10 lojtarë, të cilët Valverde nuk i sheh se pjesë e rëndësishme për projektin e tij. Sipas të përditshmes spanjolle...

Ministrja serbe mohon se do ta njohin Kosovën si kusht për...

Ministrja për Integrim Evropian në Serbi, Jadranka Joksimoviq, ka thënë se Serbia nuk do të kushtëzohet nga njohja e pavarësisë së Kosovës për t'u...

Taulanti çaste romantike, merr një puthje nga e dashura (Foto)

Deri para disa muajve, rrallëherë e kemi parë teksa ndanë me fansat momente private Por, kur dashurohesh thonë gjithçka ndryshon dhe këtë e dëshmojnë edhe...

Fondi humanitar “Rahovica” ndihmon Shtëpinë e Shëndetit (video)

Fondi Humanitar Rahovica me selinë e saj në Zvicër ka shpreh deshirë të ndihmojë Shtepinë e Shëndetit në Preshevë me dhurimin e 4 shtretërve...

Për aktivistët e APN-s kjo rrugë më nuk quhet rruga “15...

Forumi Rinor "Alternativa per ndryshim" realizoji aktivitetin e radhës në shenjë revolte kundër punësimeve të egra në shkollat e mesme dhe shkollën fillore që...

Komuna e Preshevës në aksion mbledhë qentë endacak

Shohim shumë qenë endacak që bredhin rrugëve të qytetit të preshevës, çka edhe janë kërcënim për qytetarin. Qytetarët e Preshevës vite të tëra kanë pasë...

Shkurte Fejza pëson aksident të lehtë në Prishtinë (Foto)

Ylli i muzikës pop folk, Shkurte Fejza, është aksidentuar pak kohë më parë në Prishtinë Në veturë besohet se ajo ka qenë me vajzën e...

Shenja e parë që keni gurë në veshkë: Urgjentisht shkoni te...

Dhembja është simptoma kryesore e cila tregon që keni gurë në veshkë, mirëpo mund ta zbuloni edhe më herët këtë gjendje. Guri në veshkë është...

Diaspora ndihmon Preshevën, Enis Hyseni dhuron një kamion të zjarrfiksëve

Për komunen e Preshevës është një ditë historike pas më shumë se 30 vite me kushte të vështira me një automjetë të stërvjetuar zjarrfikësit...