12.5 C
Presevo, Serbia
23.10.2017
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com.R

Presheva com.R

78 Postimet 0 KOMENTET

Arifi takohet me Jorg Heskens, i dërguari special i kancelarës Gjermane...

Kryetari i Këshillit të përkohëshem, Shqiprim Arifi përmes rrjetit social Facebook ka bërë të ditur se është takuar me Jorg Heskens, i derguar special...

Vjehrra i përgatit ëmbëlsirë, Tolgahan e quan ‘shpirt’

Aktori i njohur turk, Tolgahan Sayisman me rolet e tij në shumë telenovela turke ka fituar zemrat e publikut shqiptar. Por, fama e tij tek...

Momenti i veçantë kur Mimoza dhe Seldi shkëmbyen unazat nën tingujt...

Këngëtarët Mimoza Shkodra dhe Seldi Qalliu mbrëmë kanë zyrtarizuar fejesën e tyre. Kështu ata janë bërë çifti më i ri në estradën shqiptare. Fejesa e tyre...

Tetë orë apo më shumë në kompjuter, shkaktojnë ishiasin

  Tetë orë apo më shumë të kaluara duke punuar në kompjuter, kohë të pamjaftueshme për t’i kushtuar kujdes trupit tonë dhe niveli i ulët...

Arifi në Beograd merr mbështetje të fuqishme nga Ambasada Norvegjeze për...

Kryetari i përkohshëm i Komunës së Preshevës z.Shqiprim Arifi në një postim të tij në facebook falëmnderon Ambasadën Norvegjeze në Beograd për mbështetjen e...

Drunjët në Preshevë sillen rreth 35-40 per m³ (video)

Pjesa më e madhe e popullatës në vendin tonë vazhdojnë ta përdorin drurin si mjetin e vetëm për ngrohje për të përballuar të ftohtin...

Barcelona transferon yllin e Manchester Unitedit pa asnjë cent

Ander Herrera mund të transferohet në Barcelonë në fund të këtij sezoni Mesfushori spanjoll, Ander Herrera mund të largohet nga Manchester United në fund të...

Ministri i Drejtësisë propozon ndarjen e 40 mijë eurove për një...

  Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka njoftuar se do t’i kërkojë Qeverisë së Kosovës ndarjen e 40 mijë eurove për renovimin e një shkolle...

Urinoni shpesh kur emocionoheni ose frikësoheni? Do habiteni pse ndodh kjo

  Sa herë ju ka ndodhur që përpara një provimi ose një ngjarjeje të rëndësishme t’ju kapin emocionet, aq sa ju duket sikur e gjithë...

Publikohen letrat e Obamas për ish-të dashurën, kush e kishte mahnitur...

Letrat personale të Barack Obama-s, që ai i ka shkruar dhe i ka dërguar së dashurës së kolegjit, Alexandra McNear, tani ruhen nga Universiteti...