-2.1 C
Presevo, Serbia
25.02.2018
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com.R

Presheva com.R

468 Postimet 0 KOMENTET

Zgjedhjet 2017-Presheva voton, raportimet nga tereni (Video)

Presheva sot voton, pas një fushatë të ngjeshur elektorale 1 mujore qytetarët e Komunës së Preshevës sot japin verdiktin e tyre final. Në Komunën e...

Emina Cunmulaj plot lëvdata për Shyhrete Behlulin (Foto)

Modelja e mirënjohur befason me deklaratën e saj për këngën e Shyhrete Behlulit. Dy vjet më parë këngëtarja e njohur, Shyhrete Behluli publikoi baladën “Per...

Sali Berisha: Kosova, Jerusalemi i shqiptarëve

Ish-kryeministri, Sali Berisha e quan akt antikombëtar dhe një akt pabesie ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës votën e Shqipërisë kundër rezolutës së Shteteve...

​Si ta dalloni tensionin e lartë të syrit?

Hipertensioni okular do të thotë se presioni në sytë tuaj është më i lartë sesa duhet dhe nëse kjo gjendje nuk trajtohet, presioni i...

“Love” vjen nga Kendrick Lamar dhe Zacari (Video)

Kendrick Lamar ka publikuar videoklipin e ri të tij. “Love” titullohet projekti i ri i Kendrick Lamar që tash vjen në një bashkëpunim interesant. Për një...

Vuçiq: Serbia del me propozime për çështjen e Kosovës në prill

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka thënë se do të shpallë propozimet për zgjidhjen e çështjes së Kosovës deri në fillim të prillit. Këtë deklaratë ai...

Qyteti i Preshevës stoliset për festën e Viti të Ri (Video)

Jemi në prag të ndërrimit të motmoteve duke lënë mbrapa vitin e vjetër dhe duke filluar vitin e ri 2018. Qytetit i Preshevës ka filluar...

Lajmet Flash 21.12.2017 (Video)

https://www.youtube.com/watch?v=SoGvQUPXJto /presheva.com

I jipet lamtumira e fundit Luljeta Bajramit /video/

Në  varresat e qytetit të Preshevës sot i'u dha lamtumira e fundit Luljeta Bajramit në moshën 36 vjeçare nga një sëmundje. Luljeta Bajrami ishte punëtore...

Aprovohet buxheti për vitin 2018 me vlerë prej 883.000.000 dinarë

Gjatë ditës së djeshme organi i përkohëshëm i Komunës së Preshevës ka mbajtur mbledhjen e rregullt të saj, ku gjatë mbledhjes së djeshme janë...