7.4 C
Presevo, Serbia
15.12.2017
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com.A

Presheva com.A

251 Postimet 0 KOMENTET

Kosova aplikon për anëtarësim në Këshillin e Evropës këtë muaj

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj në mbledhjen e qeverisë ka njoftuar se gjatë këtij muaji, ose më së largu në janarin e vitit të...

Bale arrin marrëveshje me gjigantin anglez

Sulmuesi i Real Madridit, Gareth Bale, ka arritur marrëveshje për para kontratë me Manchester Unitedin, raporton Diario Gol. Uellsiani është i gatshëm ta mbyllin karrierën...

Granit Xhaka i padëshirueshëm në Arsenal, vërshohet nga kritikat e tifozëve...

Arsenali mori një pikë për të dytën herë brenda tri ditëve pas barazimin pa gola me West Hamin të mërkurën mbrëma, dhe adhuruesit e...

“Sheshel në burg”, Prokuroria e Hagës kërkon rrëzimin e vendimit që...

Prokurori Mathias Marcussen i kërkoi gjykatës së Hagës përmbysjen e vendimit për ta lënë të lirë Vojisllav Sheshelin dhe kërkon dënimin e tij me...

Revista ”Archaeology”: Shqipëria, një udhëtim në kohë

Revista ”Archaeology”, botim i Institutit amerikan të Arkeologjisë, i ka kushtuar një shkrim të gjatë zbulimeve arkeologjike në Shqipëri mundësuar edhe nga ndërtimit i...

Festivali i 56 në Rtsh, i ftuar special kantautori i njohur...

Festivalin e 56 në RTSH me befasitë, eliten e muzikes shqiptare që merr pjesë këtë vit dhe të ftuarit eminente do të mund ta...

PSG kalon në çerekfinale të Kupës së Ligës

PSG ka kaluar në çerekfinale të Kupës së Ligës në Francë, pas fitores 2:4 ndaj Strasbourg Gjiganti francez ka mposhtur 2:4 Strasbourg, për të kaluar...

Maqedonia edhe me një shërbim sekret për përgjimet, ja si do...

Sot përfundon debati publik për zgjidhjet e propozuara ligjore me të cilat janë paraparë reforma në shërbimet sekrete dhe shërbimet e sigurisë sipas prioriteteve...

Ilaçi shtëpiak për ethet në buzë!

Herpesi, ose siç quhet ndryshe ethet e buzëve, është problem i shpeshtë me të cilin përballen shumë njerëz. Pa marrë parasysh që dëshironi të pengoni...

Shkup, qytetarët të ngulfatur nga ndotja enorme e ajrit

Qytetarët e Shkupit sot ditën e kanë filluar duke thithur ajër tej mase të ndotur. Qendrat e matjes në këtë mëngjes regjistruan nivel alarmant...