0.7 C
Presevo, Serbia
24.02.2018
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com.A

Presheva com.A

304 Postimet 0 KOMENTET

Manifestimi i mbrojtjes së Hifzit të Kur’anit nga kandidatët Kreshnik Ibrahimi...

https://www.youtube.com/watch?v=s2AFyranN3w&t=368s /presheva.com/

Europa, me masa të rrepta sigurie për festat e fundvitit

Qytete nëpër gjithë Europën kanë paralajmëruar masa shumë më të rrepta sigurie në natën e Vitit të Ri. Londra planifikon ta shtojë praninë policore dhe...

Dhjetori shënon fluks të lartë të turistëve drejt Shqipërisë

Turizmi është shndërruar në një nga degët më dinamike të ekonomisë, veçanërisht gjatë dy viteve të fundit. Ndërsa sezoni i pushimeve i përqendruar dikur vetëm...

Prokurori Gashi kërkon dënimin e deputetëve të Vetëvendosjes

Ka filluar seanca shqyrtimit me fjalët përfundimtarë ndaj deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, lidhur me gazin lotsjellës në Kuvend. Prokurori Valdet Gashi, ka kërkuar dënimin e...

Zaev: Ligji për gjuhët është meritë e imja

Kryeministri Zoran Zaev, duke folur për ligjin për përdorimin e gjuhëve në emisionin "Rruga Drejt" deklaroi se ligji është meritë e tij dhe do...

Kritikohen pesë vendet e BE–së që s’e kanë njohur Kosovën

Ish-përfaqësuesi i Lartë i OKB-së për Bosnje-Hercegovinën, Christian Schwarz-Schilling, kritikon pesë vendet anëtare të BE-së që nuk e kanë njohur Kosovën. Ai thotë se për...

Lord Robertson: Hashim Thaçi lideri i frikshëm i një shteti të...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është portretizuar si lider i frikshëm i një shteti të vogël nga lordi George Robertson, sekretar i Mbrojtjes i...

Maqedonia zë vendin e parë për rrogat më të ulëta në...

Nga vendet e Ballkanit, Sllovenia ka rrogat më të larta, ndërkaq Maqedonia i ka rrogat më të ulëta. Sipas Anadolia, rroga mesatare në Slloveni është...

Lajmet FLASH 27.12.2017

https://www.youtube.com/watch?v=4EU26MT29X8&t=50s

Shkolla e Hifzit të Kur’anit “El-Hidaje” në Preshevë, nesër nxjerrë dy...

Shkolla e Hifzit të Kur'anit "El-Hidaje" në Preshevë, njofton të gjithë të interesuarit se më datë 28 dhjetor 2017 me fillim nga ora 14:00...