-2.6 C
Presevo, Serbia
23.03.2018
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com.A

Presheva com.A

304 Postimet 0 KOMENTET

SHBA, e shqetësuar për ndikimin rus në Ballkan

Mes shqetësimeve rreth shtimit të ndikimit rus, SHBA thonë se do të hartojnë një raport që analizon bashkëpunimin në fushën e sigurisë midis vendeve...

Keni mungesë koncentrimi, hani këto pesë ushqime

Mjegullat në tru përshkruajnë një lodhje mentale Janë stresi dhe mungesa e gjumit që mund të shkaktojnë këtë lodhje, sipas ueb faqes Health, përcjellë Klan...

Pesë lojtarët që Barcelona do t’i blejë në janar, listës i...

Ylli i Arsenalit, Mesut Ozil, i prin listës prej pesë futbollistëve që Ernesto Valverde dëshiron t’i sjellë në Barcelonë gjatë afatit kalimtar të janarit. Ozil,...

Përse Thaçi dhe Haradinaj i frikësohen Gjykatës Speciale?

Tema e kohëve të fundit e më e nxehta për vend është Gjykata Speciale. Kjo temë kohën e fundit ka vënë në pikëpyetje edhe...

A do të lirohen sot Albini dhe Donika? Flasin avokatët

Themeluesit të Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti si dhe deputetes Donika Kadaj-Bujupi sot edhe zyrtarisht iu përfundon masa e paraburgimit 30 ditësh, që prej arrestimit...

20 klubet më të mira sipas UEFA-s, prin Real Madrid

Real Madrid vazhdon të jetë skuadra më e mirë në Evropë edhe në renditjen e re të UEFA-s. UEFA ka publikuar renditjen e re të...

UEFA: Kjo është 11-shja revolucionare e Ligës së Kampionëve në vitin...

UEFA ka përzgjedhur 11 lojtarët nën moshën 24 vjet që shpërthyen në Ligën e Kampionëve në vitin 2017 11 lojtarë janë përzgjedhur nga UEFA në...

Vuçiqi: Dialogu vazhdon dhe do të bëhet siç thotë Serbia

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se vazhdimi i dialogut në Bruksel, për sa i përket pjesëmarrësve, do të bëhet siç thotë Serbia. Ai...

Kryetari i APN-së z.Shqiprim Arifi votoi në njësinë nr.15 në B.L...

Kryetari i APN-së z.Shqiprim Arifi i shoqëruar me familjarët e tij, sot votoi në njësinë  zgjedhore nr.15 në B.L Tërrnavë, për më shumë ndiqni...

Artisti preshevar GOLD AG-Arian Agushi votoi në njësinë nr 1 në...

Zgjedhjet e parakohshme lokale në Preshevë kanë sjellur edhe ambasadorin e Luginës së presheves Gold AG përseri në Preshevë. Në njësinë zgjedhore nr.1 në...