-2.6 C
Presevo, Serbia
23.03.2018
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com.A

Presheva com.A

304 Postimet 0 KOMENTET

Kryeministri Haradinaj, del e pastron vetë ngjyrën që u hodh dje...

Kryeministri Ramush Haradinaj sot ka dalë t’i pastrojë xhamat e objektit të Qeverisë, të cilat e gjuajtën me ngjyrë të kuqe protestuesit dje në...

Windows 10, falas deri në fund të vitit

Nëse akoma jeni duke e përdorur sistemin operativ Windows 7 apo 8 keni edhe pak kohë që të merrni falas sistemin operativ Windows 10. Microsofti...

Lëngu i frutave që ju mbron të mbani larg vetes gripin

Me afrimin e stinës së ftohtë, disa qytetarë bëjnë vaksinën kundër gripit për të qenë të mbrojtur. Problemet e para të gripit kanë nisur menjëherë...

Si ta dini që keni gurë në veshka?

Dhimbjet dhe faktorë që ndikojnë në urinim jo normal janë shenjat kryesore Gurët në veshka shkaktojnë dhimbje serioze, për shkak se ngujohen në traktin urinar. 1....

BBC sjell pamje nga bunkeri bërthamor i Titos

Bunkeri bërthamor nga Lufta e Ftohtë i ish-Presidentit të ish-Jugosllavisë, Josip Titos, është hapur së fundmi si një galeri arti. Bunkeri ndodhet në një qytet...

U shënua 50 vjetori i shkollës “Muharrem Kadriu” në Tërnoc

Shkolla fillore “Muharrem Kadriu” në Tërnoc ka shënuar 50 vjetorin e themelimit në të cilin morrën pjesë përfaqësues komunal, shkollorë dhe dashamirë të arsimit. Të...

Forumi i gruas i APN organizoi Seminar me temën “Komunikimi Prindër-Fëmijë”...

Forumi i gruas i APN sot organizoi një seminar me temën "Komunikimi prindër-femijë" ku ishin pjesmarrëse shumë gra nga forumi i gruas të APN...

Zaev në Kosovë më 11 dhjetor?

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, pritet të vizitojë Kosovën në javën e dytë të dhjetorit. Ardhjen e tij e ka konfirmuar Kryeministri Ramush Haradinaj....

Audi çdo tri javë nga një automobil të ri

Audi në vitin 2018 do të prezantojë një makinë të re çdo tri javë. Prodhuesi gjerman ka në plan të lansojë deri në 17...

Pse Steve Jobs nuk u linte iPad fëmijëve?

Suksesi i pajisjeve si iPod, iPad dhe iPhone e bënë Steve Jobs një emër të famshëm që fitoi miliardë dollarë. Megjithatë, pavarësisht se kaloi jetën...