7.4 C
Presevo, Serbia
16.12.2017
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com.A

Presheva com.A

251 Postimet 0 KOMENTET

Fillojnë përgatitjet për asfaltimin e rrugës Rahovicë-Bukuroc, rrugë e harruar ndër...

Sot kanë filluar punimet në mënjanimin e mbeturinave dhe përgatitjen e terenit për fillimin e asfaltimit të rrugës Rahovicë-Bukuroc, rrugë për të cilën ishte...

Para 105 vjetësh u mbajt Konferenca e Londrës

Konferenca e ambasadorëve në Londër, mbajtur në 1912-1913 dhe njohur ndryshe edhe si “Konferenca e Paqes në Londër”, ishte një takim ndërkombëtar i gjashtë...

Maqedonia ndau 100 mijë euro ndihmë për të përmbyturit në Shqipëri

Në mbledhjen e djeshme të Qeverisë maqedonase u vendos dhënia e një ndihme prej gjashtë milionë dinarësh maqedonas (100 000 euro) për Shqipërinë për...

Fillon transmetimin online “Shqiprimi TV”

Shqiprim Arifi, Kryetar i APN sot filloi transmetimin në "Online TV", si një mjet më shumë për të rritur transparencën dhe komunikimin me qytetarët....

Familjes Pllana nga Bakshi i Oblliqit, iu vra djali i hasretit...

17-vjeçarit po dyshohet se ia mori jetën shoku i tij i ngushtë, i cili e theri me thikë. Policia është në kërkim të të dyshuarit,...

Zaev: I lumtur që jam kryeministri i parë maqedonas që vizitoj...

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, ka arritur në Kosovë ku ka zhvilluar një takim me kryeministrin Haradinaj. Pas takimit, Zaev ka shkruar në Facebook se...

Mjeku nga Presheva pjesë e ekipit ku u krye operacioni më...

62-vjeçari nga komuna e Prishtinës Memli Zhubi javë më parë ka pasur pëlcitje të enës më të madhe të gjakut (arteries) në organizëm. Ai...

Kosova dhe Hungaria me marrëveshje për bashkëpunim financiar

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim delegacionin e Ministrisë së Punëve të Jashtme...

“National Geographic” rendit Shqipërinë mes 21 destinacioneve turistike për 2018

Revista e njohur “National Geographic” (NG), në seksionin e saj të udhëtimeve rendit vendet më tërheqëse për t’u vizituar nga turistët gjatë vitit 2018. Përzgjedhjen...

Zyra për të rinj në Preshevë, prezantoi projektin “NEW WAYS” profesionalizimi...

Zyra për të rinj në Preshevë filloi me prezantimin e projektit "New Ways", profesionalizimi i të rinjëve në fushat e shoqërisë moderne duke marrë...