7.4 C
Presevo, Serbia
16.12.2017
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com.K

Presheva com.K

257 Postimet 0 KOMENTET

Barça ofertë për Griezmann

Klubi katalanas interesohet për futbollistin e Atletico Madridit. Barcelona ka përgatitur një sulm të ri për Antoine Griezmann, të cilin dëshiron ta transferojë në Camp...

Çfarë thotë autopsia për vdekjen e Adelajdës?

Në orët e para të mëngjesit dje në banesën e saj ku jetoi e vetme, u gjet pa shenja jete moderatorja, Adelajda Xhamani. U...

Zyra për të rinj mbështetë “Gjeografët e Rinj”

Në takimin e 10 tradicional "Ostrovica 2017" nxënësve të shkollës mesme gjegjësisht seksionit "Gjeografët e rinj" ju mundësua udhëtimi falas me autobus në relacionin...

“Katana Open 2017” në Gjilan, Preshevën e përfaqëson klubi karates “Olympic”

Në qytetin e Gjilanit është mbajtur turneu ndërkombëtar i karates "Katana Open 2017" ku kanë marrë pjesë mbi 400 garues kata dhe kumite nga...

Si duket fytyra e Takam pas duelit me Joshua-n

Joshua mbetet “mbret” i botës në boks. Anthony Joshua është rikonfirmuar kampion i botës në peshat e rënda në boks, duke mbrojtur titujt IBF, WBA...

Momenti kur Takam ia theu hundën Joshuas

Anthony Joshua pas 10 raundeve ka fituar luftën ndaj Carlos Takam, duke mbrojtur kështu titullin kampion të botës në pesha të rënda Por, jo gjithçka...

​Vidal në janar bëhet me skuadër të re

Arturo Vidal prite të largohet nga Bayern Munich në janar të vitit 2018 Mesfushori kilian, Arturo Vidal nuk është i lumtur në Bayern Munich dhe...

Jovanoviq : Të hapim dialog për pajtim me Kosovën

Lideri i Partisë Demokratike Liberale të Serbisë, Çedomir Jovanoviq ka thënë se thirrja për zgjedhje të jashtëzakonshme parlamentare “do të mund të shkaktonte kaos”...

Skenari i Vuçiqit: pas shumë presioneve mund të largohet Lista Srpska

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, ka parashikuar se në të ardhmen Lista Sprksa mund të largohet nga Qeveria për shkak të presioneve për të...

Gold AG në mbështetje të klubit Fc Kosova Munchen

Reperi Arian Agushi nga Presheva dje ishte në një ndeshje futbolli për të mbështetur ekipin e futbollit Fc Kosova Munchen ku ata zhvilluan një...