9.1 C
Presevo, Serbia
22.10.2018
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com.K

Presheva com.K

423 Postimet 0 KOMENTET

Morata pendohet për largimin nga Juventusi

Sulmuesi i Chelseat, Alvaro Morata, ka thënë se “nuk do ta kisha lënë kurrë Italinë dhe Juventusin”, nëse gjithçka do të ishte në dorën...

Tashmë mund t’i fshijmë mesazhet në WhatsApp

Tashmë të gjithë do të keni mundësi që një mesazh të dërguar gabimisht ta fshini. Në dispozicion keni vetëm 7 minuta kohë, ose përndryshe...

10 antiviruset më të mirë për Android ( Foto )

Pajisjet mobile që operojnë me sistemin Android janë shumë të ekspozuara ndaj sulmeve me virus apo Malware. Viruset për pajisjet Android janë në rritje dhe...

Çka shkruante revista britaneze për lidhjen e Prizrenit më 1880

Revista ndërkombëtare britanike, nëpërmjet korrespondentit të saj në Lindje, Pierre Guerraz, – (Correspondance d’Orient – Constantinople, 14 mai 1880) – trajton çështjen shqiptare, më...

5 të vdekur nga stuhia në Evropën qëndrore ( Video )

Stuhia e fuqishme Herwart ka shkaktuar dëme të mëdha në pjesë të Europës Qendrore dhe Veriore, duke vrarë të paktën 5 persona në Gjermani,...

Bjordi dedikim prekës për Adelajdën

Dje në mëngjes ish banorja e Big Brother, Adelajda Xhamani ndëroi jetë nga një atak në zemër. Ky lajm i hidhur preku gjithë ata...

Barça ofertë për Griezmann

Klubi katalanas interesohet për futbollistin e Atletico Madridit. Barcelona ka përgatitur një sulm të ri për Antoine Griezmann, të cilin dëshiron ta transferojë në Camp...

Çfarë thotë autopsia për vdekjen e Adelajdës?

Në orët e para të mëngjesit dje në banesën e saj ku jetoi e vetme, u gjet pa shenja jete moderatorja, Adelajda Xhamani. U...

Zyra për të rinj mbështetë “Gjeografët e Rinj”

Në takimin e 10 tradicional "Ostrovica 2017" nxënësve të shkollës mesme gjegjësisht seksionit "Gjeografët e rinj" ju mundësua udhëtimi falas me autobus në relacionin...

“Katana Open 2017” në Gjilan, Preshevën e përfaqëson klubi karates “Olympic”

Në qytetin e Gjilanit është mbajtur turneu ndërkombëtar i karates "Katana Open 2017" ku kanë marrë pjesë mbi 400 garues kata dhe kumite nga...