16.4 C
Presevo, Serbia
17.03.2018
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva Com.P

Presheva Com.P

402 Postimet 0 KOMENTET

Samsung: NOTE 8 ka probleme me mbushje

Pas incidentit që Samsung kishte me modelin Note 7, të gjithë janë përqendruar në modelin e prezantuar këtë vit, Note 8. Edhe pse modeli doli...

Vulin: Dialogu ndërpritet nëse Gjykata Speciale nuk formohet

Ministri serb i Mbrojtjes Aleksandër Vulin sot vlerësoi se bashkësia ndërkombëtare “sikur të kërkojë alibi” nuk ka ardhur në krijimin e një Gjykate Speciale...

UNICEF: Viti 2017, vit i tmerrshëm për fëmijët

Fondacioni për Fëmijë i Kombeve të Bashkuara tha se shkalla e sulmeve ndaj fëmijëve në zonat e konfliktit në botë ka arritur nivele “tronditëse”...

Brnabiç: Prioritet bazik për Serbinë gjatë 2018-ës është bashkëpunimi rajonal

Bashkëpunimi rajonal do të jetë prioritet bazik për Serbinë gjatë 2018-ës, deklaroi kryeministrja serbe, Ana Brnabiç. ”Serbia do të mbetet e fokusuar në Procesin e...

Pagjumësia çrregullime dhe dëmtime në tru

Situata bëhet më e rrezikshme kur e kalojmë gjithë natën pa vënë gjumë në sy. Nga një studim i kryer prej “Beth Israel Deaconess...

Marrëveshjen detyruese juridike me Prishtinën do ta nënshkruajë Ana Bërnabiq

Kryetari i Partisë Popullore (Narodna stranka) në Serbi, Vuk Jeremiq ka deklaruar se kryetari i Serbisë nuk do të ketë guxim ta përmbushë premtimin...

Audi RS3 i ri sportiv me interier luksoz

Audi RS3 i ri është një veturë vërtetë sportive dhe tani, falë kompanisë gjermane e cila merret me stilizimin e interierëve të veturave –...

Albin Kurti dhe Donika Kadaj- Bujupi lirohen nga paraburgimi

Deputetët e VV'së Albin Kurti dhe Donika Kadaj – Bujupi janë liruar sot nga paraburgimi. Po ashtu, trupi gjykues ka vendosur qe shpallja e aktgjykimit...

Zaev: Mundesi për marrjen e rekomandimit në anëtarësimin në Nato dhe...

Në mbrëmjen e organizuar me rastin e festave të fundvitit, nën patronazhin e LSDM-së, lideri i saj dhe kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev tha...

Këngëtarja më e pasur e vitit 2017, Beyonce

Si çdo vit tjetër edhe këtë herë revista prestigjioze, “Forbes”, ka shpallur listën e personazheve të famshëm më të pasur në botë për vitin...