-2.1 C
Presevo, Serbia
25.02.2018
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva Com.P

Presheva Com.P

402 Postimet 0 KOMENTET

Konkurs: Mbi ndarjen e mjeteve financiare për personat me aftësi të...

Komisioni për nevojat e përfitimeve sociale për personat e rrezikuar social përkatësisht familjeve shpallë konkurs mbi ndarjen e mjeteve financiare për personat me aftësi...

Pozicioni i Bosnjës rreth Kosovës i njëjtë si i Serbisë

Bosnja dhe Hercegovina do të ketë të njëjtin qëndrim ndaj Kosovës si Serbia, përderisa Serbia nuk merr qëndrim tjetër. Kështu është thënë në një takim...

Ed Sheeran- Këngëtari më i dëgjuar në botë i vitit 2017

Ai u nderua nga “Grammy”, por “Spotify” thotë se është këngëtari më i dëgjuar i vitit. Platforma për muzikë online të martën ka thënë se...

Kërcënon ministri serb

Ministri i Tregtisë i Republikës së Serbisë, Rasim Lajiq, ka kërcënuar Prishtinën se do t’i ashpërsojë kundërmasat ndaj Kosovës nëse autoritetet në Prishtinë nuk...

Arsyet se pse duhet të pini lëng të rrepave

Rrepa është një perime jashtëzakonisht e shëndetshme, por për shkak të shijes jo edhe fort të mrië, shumë njerëz e shmangin atë. Më poshtë janë...

Google i dedikon 10,000 persona nga stafi për të luftuar ekstemizmin

Google do të dedikoj më shumë se 10,000 persona nga stafi i saj për largimin e përmbajtjeve të dhunshme ekstremiste në YouTube në vitin...

Diplomatët në BE pohojnë se Washingtoni ka qenë forcë kryesore mbrapa...

Në kohën kur paralajmërohen hapa vendimtarë në normalizimin e raporteve të Kosovës dhe Serbisë, për çka është e interesuar jashtëzakonisht shumë edhe përfaqësuesja e...

Kosova duhet t’i plotësojë dy kushtet e BE-së për vizat

Kosova dhe Bashkimi Evropian (BE) kanë rënë dakord për kushtet që duhen plotësuar për liberalizimin e vizave. Kanë mbetur vetëm edhe dy kritere të...

25 vite nga dërgimi i SMS-it të parë në botë

25 vjet më parë është dërguar mesazhi i parë telefonik në botë. Pra, njerëzit filluan të dërgojnë mesazhe telefonike një çerek shekulli më parë. Me...

KFOR-i mbetet në Kosovë, Ushtria e saj vetëm sipas Kushtetutës

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg tha sot në Bruksel se NATO nuk po e shqyrton tërheqjen nga Kosova. KFOR-i luan rol të rëndësishëm...