7.4 C
Presevo, Serbia
22.11.2017
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva Com.P

Presheva Com.P

195 Postimet 0 KOMENTET

Fushata vetëdijësuese “Një fije dritë” kundër diskriminimit të viktimave të dhunës...

Ambasadorja e Vullnetit të Mirë për Kosovën në IHRC, Elvana Shala ka nisur sot fushatën vetëdijësuese kundër diskriminimit të viktimave të dhunës seksuale gjatë...

Jankoviq: “Serbia e ka humbur Kosovën gjatë viteve të 90-ta”

Udhëheqësi i Lëvizjes së Qytetarëve të Lirë në Serbi, Sasha Jankoviq ka thënë se kjo lëvizje nuk merr pjesë në dialogun e brendshëm mbi...

Dëmet serioze të përdorimit të teknologjisë

Të gjithë në ditët e sotme kanë krijuar rutinën e të ndenjurit në telefon ose laptop a kompjuter para se të bien për të...

Zaev: Maqedonia dhe Serbia së bashku janë në anën e paqes

“Maqedonia dhe Serbia do të zhvillojnë marrëdhënie dypalëshe të suksesshme dhe përmes tyre do të kontribuojnë në forcimin e bashkëpunimit në rajon”, tha kryeministri...

“Miss Bota 2017” është nga India

Studentja e mjekësisë nga India, Manushi Chhillar është shpallur Miss Bota. E lindur në 14 maj 1997 në shtetin e Haryanas, Chhillar, i ka...

Meta: Bëhuni kontribues për bashkëjetesën ndër-etnike në Maqedoni

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në kuadër të vizitës zyrtare në Republikën e Maqedonisë, u takua dje edhe me Kryetarin e Asamblesë, Talat Xhaferi. Presidenti...

Grushti i shtetit në Turqi, mbi 900 arrestime vetëm javën e...

Vazhdojnë në Turqi arrestimet në masë me akuzat për terorrizëm nën gjendjen e emergjencës pas grushtit të shtetit në korrikun e vitit 2016. Janë rreth...

Ngrënia e mëngjesit djeg shumë kalori

Njerëzit që hanë mëngjes djegin më shumë kalori dhe kanë nivele më të mira të sheqerit në gjak, sesa ata që e anashkalojnë atë....

Mugabe mund ta humbë presidencën brenda dy ditësh

Partia e presidentit të Zimbabvesë, Robert Mugabe, nis sot procedurat për shkarkimin e tij. Një zyrtar i partisë Zanu-PF tha se mocioni për ta hequr...

Piramidat e Egjiptit mund t’i shihni edhe në 3D

A keni dashur ndonjëherë të vizitoni piramidat e Egjiptit, por nuk e keni pasur mundësinë? Tani ju mund të bëni më shumë sesa kaq....