-2.1 C
Presevo, Serbia
25.02.2018
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva Com.P

Presheva Com.P

402 Postimet 0 KOMENTET

Kouchner: Në Bruksel, Mali i Zi dhe Serbia janë kandidatët kryesor...

Dera për në BE të paktën është hapur, tri vite pasi u mbyll totalisht nga presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, i cili tha...

Si ta ndryshoni e-mail adresën e Apple ID

Apple ID nevojitet për tu qasur në shërbimet e Apple dhe për të shfrytëzuar funksione si iCloud. Shumë përdorues e kanë krijuar llogarinë vite më...

Pse nuk po mbështetet mësimi i gjuhës shqipe në Gjermani?

Këshilli për Mësimin Plotësues në Gjuhën Shqipe në Bavari shpreh shqetësimin për injorimin e mërgatës shqiptare për të dërguar fëmijët e tyre që të...

Rreziku që sjellin ​shishet e plastikes

Por nëse jeni personi që rimbushni shishet plastike çdo ditë, në fakt po e dëmtoni më shumë veten. Kjo pasi shishet plastike që i rimbushni...

Apple paditet për ngadalësimin e performancës tek iPhone-t më të vjetër

Ngadalësimi i performancës së iPhone-ve të vjetër nga Apple nuk është duke i pëlqyer një personi nga Kalifornia. Stefan Bogdanovich ka ngritur një padi klasore...

Whatsapp nuk do të punojë në këto platforma mobile pas 31...

WhatsApp mori disa veçori të reja këtë vit për të përmirësuar përvojën e përdoruesit në Android, iOS dhe ueb. Por për disa përdorues, kjo...

Samsung Galaxy S9 do të lansohet së shpejti

Sipas “Bloomberg”, Androidi i ri i gjigantit korean do të njoftohet në janar të vitit të ardhshëm. Thuhet se Samsungu do të zbulojë dy...

Ivanov: Ligji për gjuhën shqipe cenon karakterin unitar të shtetit

Presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov gjatë fjalimit të fundvitit në Kuvend ka thënë se Ligji për gjuhën shqipe po cenon karakterin unitar të shtetit. Ivanov...

U zbulua rrjeti që bënte biznese duke inskenuar aksidente

Zyrtari policor hetues në Njësinë e Aksidenteve, Ismet Kryeziu, dhe zyrtari i stafit civil punonjës në zyrën e SIPK-ut, Rexhep Ajeti, në njësitin e...

Nexhat Daci zgjidhet kryetar i Akademisë së Shkencave dhe Arteve të...

Akademia e Shkencave dhe e Arteve të Kosovës(ASHAK) sot ka zgjedhë kryesinë e re. ASHAK ka zgjedhur për kryetar Nexhat Dacin, ish-kryetar i Kuvendit të...