-2.6 C
Presevo, Serbia
23.03.2018
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva Com.P

Presheva Com.P

402 Postimet 0 KOMENTET

Në Itali ndalohet publikimi i fotografive të fëmijëve në internet

Një gjykatë në Itali ka ndaluar publikimin e videove dhe fotove të fëmijëve në Facebook. Këto janë rastet në të cilat njëri prej prindërve...

Lëngu që ndal migrenën

Çdo i dyti person në botë vuan nga dhimbjet e kokës ose migrena. Të gjithë ata që e kanë provuar këtë dhimbje, e dinë...

Gjermania ‘godet’ Serbinë për Kosovën

Disa vende evropiane mendojnë se Serbia është ‘një krah i zgjatur’ i Rusisë. Megjithatë, Gjermania shpesh ka qasje të ndryshme ndaj marrëdhënieve me Moskën dhe...

Bulliqi prezanton të gjeturat për Demarkacionin

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi prezanton sot para Komisionit për Integrime Evropiane të gjeturat e deritanishme...

Nissan LEAF i ri merr çmimin e madh nga CES ‘Best...

Vetura më e shitur elektrike në botë, Nissan LEAF, modeli i ri i këtij viti ka marrë vlerësimet më të larta në ceremoninë vjetore...

Iraku afër për ta mposhtur ISIS-in

Forcat irakiane kanë lansuar një ofanzivë për ta rikthyer qytetin e Raëa-s, të fundit të kontrolluar nga i ashtuquajturi Shtet Islamik. Qyteti, dhe pak parcela...

‘Haradinaj s’rrezikon të arrestohet nga fletarrestet e Serbisë’

Agjencia e lajmeve Reuters raportoi se zyrtarët perëndimorë në Prishtinë, ashtu si edhe ata lokalë, druajnë se kryeministri Ramush Haradinaj mund të arrestohet nëse...

Dimitrov: Ndarja e mjeteve nga Qeveria e Kosovës për familjet e...

Sot ministri i punëve të jashtme të Maqedonisë, Nikolla Dimitrov realizoi takim me ministren për çështje evropiane të Kosovës, Dhurata Hoxha në suaza tëKonferecës...

Vasak: Shqipëria duhet të plotësojë 5 prioritete kyçe për anëtarësim në...

Ambasadorja franceze Christine Vasak ka apeluar që Shqipëria të vazhdojë punën për përmbushjen e prioriteteve kyçe sa i takon anëtarësimit në BE. Ajo e ka...

Porosi për Kosovën dhe Serbin nga Didier Chaber “të arrijnë pajtimin...

Ambasadori i Francës në Prishtinë, Didier Chabert, deklaroi sot se Serbia dhe Kosova duhet të bëjnë përpjekje për të arritur pajtim të plotë si...