2.9 C
Presevo, Serbia
15.12.2018
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

1689 Postimet 0 KOMENTET

7 Pozicione për të lehtësuar dhimbjen e nervit shiatik në pak...

Shumë njerëz e dinë se sa e pakëndshme është dhimbja e nervit shiatik. Është e çuditshme por ecja e rregullt është një nga faktorët...

Gratë e Forcave të Armatosura të Kosovës gati t’i shërbejnë vendit

Ditën e 14 dhjetorit  me shumicë votash në Kuvendin e Kosovës u votua pro formimit të Forcave të Armatosura të Kosovës. Një ngjarje e madhe...

Ambasadorja Çitaku, flet për seancën e jashtëzakonshme të OKB’së kundër Ushtrisë

Seanca kundër Ushtrisë është thirrur më shumë për të ushqyer opinionin e brendshëm në Serbi dhe për arsyetuar se kinse po punohet diçka atje,...

Gold Ag dhe Kastriot Tusha me këngë për Ushtrinë e Kosovës

Reperi Gold Ag në bashkëpunim me Kastriot Tushën kanë publikuar projektin e tyre të ri. Ky i është kushtuar krijimit të Ushtrisë së Kosovës. Me ritme...

Formimin e Ushtrisë e uron edhe Kaltrina Azizi, oficerja e parë...

Forcat e Sigurisë së Kosovës së shpejti do të kthehen në Ushtri të Kosovës. Shteti 10 vjeçar më në fund po bëhet me Ushtrinë...

Profesori universitar tregon kush është meritori për ushtrinë, ka dhe një...

Që nga dje, Kosova është bërë me ushtri. Por kush i ka meritat për të? Profesori universitar, Fadil Maloku ka thënë për gazetën “Bot sot”...

Ky është serbi i vetëm që e njeh dhe e përgëzon...

“Kosova si vendi do të ketë mbrojten e vet. Ky popull meriton siguri dhe mbrojte. Me ushtri jemi sigurt një herë e perghithmonë”, është...

Serbia është duke e shqyrtuar mundësinë e ndërhyrjes ushtarake në Kosovë

Serbia është duke e shqyrtuar mundësinë e ndërhyrjes ushtarake në Kosovë, pasi Kuvendi i Kosovës e miratoi njëzëri formimin e ushtrisë, sipas gazetës së...

Kini kujdes: Këto katër probleme ju paralajmërojnë për mungesë vitaminash!

Vitaminat janë minerale të domosdoshme për funksionimin normal të organizmit, mirëpo nëse ndonjëra mungon, trup juaj do të japë sinjal të qartë. Shpesh është...

Si t’i identifikoni njerëzit e krisur: Frojdi e ka zbuluar me...

Menjëherë do të dini se me kë keni të bëni. Sigmund Frojd, psikiatri më i famshëm dhe baba i psikanalizës, na ka lënë mençuri...

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close