11.4 C
Presevo, Serbia
25.06.2018
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

362 Postimet 0 KOMENTET

Haradinaj flet për demarkacionin me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës ka komentuar çështjen e demarkacionit me Serbinë. “Demarkimi është...

Kryetari Arifi iu shprehë ngushllime familjes Haradinaj

Kryetari i Komunës së Preshevës Shqiprim Arifi së bashku me Kryetarin e Komunës së Gjilanit z.Lutfi Hazirin dhe delegacionin nga Presheva, dje ishin për...

Kryetari i Komunës së Preshevës takim me Ambasadorin Amerikan z.Kyle Scott

Gjatë ditës së djeshme Kryetari i Komunës z.Shqiprim Arfi u takua me Ambasadorin Amerikan z.Kyle Scott,ku u informua rreth planeve afat shkurte dhe ato...

E vërteta e hidhur e vezëve që blini në dyqan

Sa herë bëhet fjalë për blerjen e vezëve, pyetja është gjithmonë e njëjtë: ku mund t’i gjejmë të freskëta? Dhe gjithmonë është e vështirë, për...

Daçiqi kopjon strategjinë e Thaçit për të depërtuar për lobim në...

Lufta e diplomacisë së jashtme serbe ka filluar të mendojë se si të depërtojë deri te presidenti i SHBA-së, Donald Trump, krejt kjo me...

Mediat serbe: Delegacioni i Kosovës shkon në Bruksel pa praninë e...

Delegacioni i Prishtinës do të qëndrojë në Bruksel për një "shkëmbim të rregullt të pikëpamjeve brenda dialogut" me Beogradin, ka konfirmuar Shërbimi Evropian i...

Vuçiq: Kemi problem me mbi 1 milion njerëz dhe kontest për...

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka deklaruar sot çështja e zgjidhjes së emrit të në shtetit, siç ka qenë rast i Maqedonisë, nuk mund...

Mbretëresha Elizabetë dhe Meghan Markle në një angazhim të përbashkët

Meghan Markle ka pasur angazhimin e saj të përbashkët të parë me mbretëreshën. Dukesha e Sussex dhe Mbretëresha e Mbretërisë së Bashkuar, janë duke vizituar...

Sa litra ujë duhet t’i pimë gjatë ditëve të nxehta të...

Ekspertët thonë se gjatë verës është esenciale konsumimi i disa litrave ujë në mënyrë që të shmangni dehidratimin dhe problemet tjera shëndetësore. Thënë më thjesht,...

Haradinaj: Investimet në infrastrukturë janë të shtrenjta, por kanë efekt të...

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj në ceremoninë e përurimit të segmentit të 3-të Bibaj-Doganaj, të autoudhës R6 “Arbën Xhaferi”, tha se investimet...