-1.7 C
Presevo, Serbia
19.11.2018
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

1341 Postimet 0 KOMENTET

Delegacion nga Komuna e Bujanocit qëndroi në Tetovë

  Një delegacion nga Komuna e Bujanocit, në përbërje Dritan Rexhepi drejtori i arsimit dhe Enis Salihi Koordinator i Turneut Mbarkombëtar të futbollit për fëmijë qëndruan në Tetovë ku u pritën nga përgjegjësi i Sektorit për Veprimtari Publike në...

Artisti nga Tërnoci, Ibrahim Halili lanson këngën më titull “1 minut”

  Hip hop artisti i ri Ibrahim Halili nga Tërnoci  Iba ka publikur projektin e këngës me titullin ” 1minut ” në  bashkëpunim me rep/artistin...

Driton Salihu emërohet drejtor në Sh.sh.në Preshevë

Në seancën e mbajtur me 24 prill, Driton Salihu emërohet drejtor në Sh.sh.në Preshevë. Kuvendi i Komunës në seancën e tretë me 20 vota...

Si të ulni presionin e lartë të gjakut për 5 minuta?

Hipertensioni ose presioni i lartë i gjakut është një sëmundje e kohës moderne, e cila ndodh si rezultat i rritjes së stresit, dietës jo...

Vetitë kuruese të limonit?

Vetitë mjekësore të limonit kushtëzohen nga prania në të e një sasie të madhe vitaminash, kryesisht të vitaminave C dhe P. Nga të gjitha agrumet,...

Kosovë: PTK, drejt falimentimit?

Telekomi ka qenë ndërmarrja më fitimprurëse në Kosovë, e cila në vitin 2010 i kishte paguar 80 milionë euro dividendë në buxhetin e Kosovës,...

4 Helikopterë ushtarak fluturojnë mbi Preshevë

4 helikopterë ushtarak gjat5 ditës së sotme kanë fluturar mbi Preshevë. Presheva.com ju sjell videon ekskluzive gjatë kalimit të këtyre helikopterëve mbi qiellin e Preshevës. Siç...

Sh.Sh. në Preshevë Njoftim: Ineksionet e blera në Apotekë, kthehen të...

Njoftohen të gjithë pacientat që marin terapi ampulare (ineksione) të listës pozitive të cilat për ndonjë arsyje nuk i posedon shtëpia e shëndetit, ineksionet...

Gjendet i vdekur aktori i serialit:”O sa mirë”-Art Kurti

Policia e Kosovës ka dhënë njoftimin zyrtar për Gazetën Express rreth vdekjes së aktorit Art Kurti, i cili u gjet i vdekur sot në...

Njihuni me 20-vjeçarin që i shpëtoi, peshkaqenit, ariut dhe gjarprit

  Quhet Dylan McWilliams, 20-vjeç, i cili më 19 prill ka mbijetuar, pasi e pa veten përballë një peshkaqeni-tigër ndërsa bënte sërf në Hauai. Në të...