2.9 C
Presevo, Serbia
16.12.2018
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

1689 Postimet 0 KOMENTET

Driton Salihu emërohet drejtor në Sh.sh.në Preshevë

Në seancën e mbajtur me 24 prill, Driton Salihu emërohet drejtor në Sh.sh.në Preshevë. Kuvendi i Komunës në seancën e tretë me 20 vota...

Si të ulni presionin e lartë të gjakut për 5 minuta?

Hipertensioni ose presioni i lartë i gjakut është një sëmundje e kohës moderne, e cila ndodh si rezultat i rritjes së stresit, dietës jo...

Vetitë kuruese të limonit?

Vetitë mjekësore të limonit kushtëzohen nga prania në të e një sasie të madhe vitaminash, kryesisht të vitaminave C dhe P. Nga të gjitha agrumet,...

Kosovë: PTK, drejt falimentimit?

Telekomi ka qenë ndërmarrja më fitimprurëse në Kosovë, e cila në vitin 2010 i kishte paguar 80 milionë euro dividendë në buxhetin e Kosovës,...

4 Helikopterë ushtarak fluturojnë mbi Preshevë

4 helikopterë ushtarak gjat5 ditës së sotme kanë fluturar mbi Preshevë. Presheva.com ju sjell videon ekskluzive gjatë kalimit të këtyre helikopterëve mbi qiellin e Preshevës. Siç...

Sh.Sh. në Preshevë Njoftim: Ineksionet e blera në Apotekë, kthehen të...

Njoftohen të gjithë pacientat që marin terapi ampulare (ineksione) të listës pozitive të cilat për ndonjë arsyje nuk i posedon shtëpia e shëndetit, ineksionet...

Gjendet i vdekur aktori i serialit:”O sa mirë”-Art Kurti

Policia e Kosovës ka dhënë njoftimin zyrtar për Gazetën Express rreth vdekjes së aktorit Art Kurti, i cili u gjet i vdekur sot në...

Njihuni me 20-vjeçarin që i shpëtoi, peshkaqenit, ariut dhe gjarprit

  Quhet Dylan McWilliams, 20-vjeç, i cili më 19 prill ka mbijetuar, pasi e pa veten përballë një peshkaqeni-tigër ndërsa bënte sërf në Hauai. Në të...

Reshat Neziri zgjidhet drejtor në Bibliotekën”Mehmet Jusufi” në Preshevë

Reshat Neziri zgjidhet u.d. drejtor në Biblotekën "Mehmet Jusufi" në Preshevë. Në seancën e tretë të Kuvendit Komunal të Preshevës është zgjedhur u.d. drejtor Reshat...

35 të lënduar,nga tërmeti në Turqi

Një tërmet i shkallës 5.1 ka goditur provincën juglindore turke Adjaman, ku kanë mbetur të lënduar35 persona. Ministri i shëndetësi në Turqi, Ahmet Demircan...

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close