15.5 C
Presevo, Serbia
22.07.2018
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

580 Postimet 0 KOMENTET

Partitë opozitare: Duhet të ketë vija të kuqe në dialogun me...

Përfaqësues të partive opozitare në vend theksojnë se presidenti i vendit, Hashim Thaçi nuk ka legjitimitet për ta udhëhequr procesin e dialogut me Serbinë,...

Thaçi fton opozitën në dialogun me Serbinë: Hajdeni tregoni patriotizmin në...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka raportuar para kabinetit qeveritar, lidhur me takimin e fundit të mbajtur në Bruksel. Ai tha se ky informim i...

Mogherini- Hahn: Për Shqipërinë dyert e BE të hapura!

  Shtetet anëtare të BE-së përcaktuan një udhë të qartë drejt hapjes së negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë në qershor 2019. Kjo është në sajë...

Tri erëzat që përshpejtojnë dobësimin

Para së gjithash, asnjë nga komponentët nuk do t’i largojë mrekullisht kilogramët e tepërt. Për rezultate sa më të mira të dobësimit, është e...

Daçiq: Rusia e gatshme të bëhet pjesë e dialogut

Zëvendëskryeministri i Serbisë dhe ministri i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq, ka deklaruar se Rusia është e gatshme të bëhet pjesë e dialogut në...

Edhe Thaçi tërbon serbët me shqiponjën dykrerëshe

Përveç Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit, serbët i ka tronditur edhe i biri i Presidentit Thaçi. Endriti e ka postuar një fotografi në Instagram, ku...

Kryetari i partisë serbe: Humbja s’është turp, turp është të jesh...

Lideri i Partisë Socialiste Serbe, Vojislav Sheshel ka vijuar me ofendime në adresë të shqiptarëve.  Duke marrë shkas nga humbja e Serbisë me Zvicrën,...

Leonita kujton momentin më të bukur me Granit Xhakën,para një viti

Para një viti, Granit Xhaka i ka bërë një propozim emocionues të dashurës së tij për martesë. Mesfushori i Arsenalit ka publikuar momentin e propozimit...

Thaçi i raporton qeverisë për takimin me Vuçiqin

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi do të raportojë sot para kabinetit qeveritar. Presidenti Thaci sot në orën 11:30 do të raportojë para...

Edhe nacionalistët serbë dyshojnë në Rusinë

Gjithë mediat e Serbisë dje dhe sot kanë shkruar për letrën që i ka dërguar Vlladimir Putinit një serb radikal nga Kosova. Në këtë letër,...