2.5 C
Presevo, Serbia
15.12.2018
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

1681 Postimet 0 KOMENTET

Xperia XZ4 mund të jetë telefoni i parë nga Sony me...

Sony duket se ka një qëndrim të çuditshëm ndaj biznesit të tyre mobil. Kompania vazhdon të nxjerrë telefona vit pas viti, me kujdes të...

Popullariteti i mishit nga Gjel Deti është çdo ditë e në...

Perutnina Ptuj është prodhuesi i vetëm i mishit të gjel deti të freskët me origjinë Sllovene. Perutnina Ptuj konfirmon prap angazhimet afat gjata dhe...

Prindër, kujdes kur tradhtoni partnerin! Po ua shkatërroni jetën fëmijëve

Psikologët sugjerojnë një familje të shëndetshme për rritjen e një fëmije. Sipas një studimi, në 1/3 e martesave, partnerët e pranojnë se kanë tradhtuar dhe...

Drejtues të pushtetit lokal morën pjesë në ceremoninë solemne të organizuar...

Drejtues të pushtetit lokal të Preshevës morën pjesë dje në ceremoninë solemne të organizuar nga presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta për nder...

Gjermania kritikon ashpër Serbinë për fushatën e egër kundër Kosovës

Qeveria e Gjermanisë u bëri thirrje qeverive të Kosovës dhe të Serbisë që të shmangin përshkallëzimin e tensioneve midis tyre dhe t’i rikthehen dialogut. Zëdhënësi...

Halil Kastrati e mban fjalën,dhuron 28 shtëpi për familjet në nevojë

Humanisti Halil Kastrati, i cili drejton shoqatën bamirëse “Jetimat e Ballkanit”, ka mbajtur premtimin e dhënë se për në ditën e flamurit – 28...

Pompeo i kërkon Thaçit heqjen e taksës 100% për mallrat serbe

Vendimi i Qeverisë së Kosovës gjashtë ditë më parë për vendosjen e taksës 100% ndaj mallrave të Serbisë dhe Bosnjës, duket se nuk i...

Serbët koordinohen për veprime radikale në veri

Serbët e veriut kanë marrë dritën e gjelbër nga Beogradi për të ndërmarrë një varg veprimesh radikale në komunat veriore të Kosovës. Sipas disa...

A e dini se Hoxha nga Maqedonia, kryetari i parë i...

Haxhi Vehbi Dibra (Dibër, 12 mars 1867 – Tiranë, 24 mars 1937) Nënshkrues i Deklaratës së Pavarësisë së Shqipërisë, Kryetari i parë i Parlamentit...

Ulqin: Në Ditën e Flamurit ndalohet nga policia për shkak të...

Një ngjarje jo e bukur i ka ndodhur qytetarit nga Ulqini Sabahudin Vogli ditën e 28 Nëntorit në Ulqin. Ai për nder të Ditës...

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close