25 C
Presevo, Serbia
23.07.2018
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

580 Postimet 0 KOMENTET

Si ndikon stresi në shtatzëni?

Ndikimi i stresit të nënës shtatzënë tek fëmija është i diskutueshëm. Disa ekspertë besojnë se periudhat e zgjatura të stresit të rëndë (si vdekja në...

Gresa Behluli po vjen me hitin më të ri

Këngëtarja e cila solli ndër vite këngë nga më të bukurat, përmes punës dhe zërit të bukur ajo zuri vend të rëndësishëm në skenën...

Shënohet 100-vjetori i lindjes së njeriut legjendar

Janë bërë 100 vjet, prej kur ka lindur një ndër figurat më inspiruese të historisë, Nelson Mandela. Ai njihet sepse ishte presidenti i parë me...

Kocijançiq jep detaje nga takimi i delegacionit kosovar me Mogherinin

Zëdhënësja e Komisionit Europian për Politika Fqinjësore dhe Negociata të Zgjerimit, Maja Kocijançiq, i ka publikuar dy fotografi në llogarinë e saj në Twitter,...

Lufta kundër mushkonjave, mënyra ideale për të shpëtuar prej tyre

Mushkonja është një ndër insektet më të bezdisur për të gjithë ne. Sezoni veror është dhe pjesa ku secili nga ne ndihet më i...

Vuçiq: Kompromis me Kosovën do të ishte kur “të dyja palët...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pas takimit që zhvilloi me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, në prezencën e Përfaqësueses së Lartë të BE-së, Federica...

Granit Xhaka dhe Leonita shijojnë pushimet luksoze

Futbollisti i njohur shqiptar, Granit Xhaka pas Kampionatit Botëror ka zgjedhur që të kompensoj kohën e humbur me bashkëshorten.   Çifti kanë organizuar një udhëtim në...

Në Bruksel vazhdon dialogu Kosovë – Serbi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe homologu i tij serb Aleksander Vuçiq do të takohen sërish sot në kuadër të dialogut për normalizimin e...

Vuçiq flet për luftën e paralajmëruar nga Haradinaj

Luftë të re paralajmëroi mbrëmë kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nëse synohet ndarja e Kosovës. Ai madje mundësinë për ndarjen e vendit i cilësoi si...

Deputetë e Serbisë e zënë ngusht Vuçiqin për Kosovën

Deputetë e Serbisë në Kuvendin e tyre, Qeverisë i shtrojnë më së shumti pyetje rreth Kosovës. Njëri nga ta, Miroslav Aleksiq, ka pyetur pse në...