1.9 C
Presevo, Serbia
16.11.2018
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

1327 Postimet 0 KOMENTET

Arbër Pajaziti- APN të vendosur në realizimin e kërkesave të shqiptarëve...

Proceset politike nuk ndryshojnë duke i bojkotuar por duhet qasje konkrete në zgjidhjen e tyre, ka thënë kështu për portalin preshevacom, Arbër Pajaziti, kandidati...

Kupchan: Shkëmbimi i territoreve nxit tensione në Ballkan, Thaçi s’ka mbështetje...

Eksperti i Këshillit për Marrëdhënie me Jashtë i SHBA-së, Charles Kupchan, që ishte zyrtar në Administratën e Presidentit Obama, ditë më parë publikoi një...

Valon Murati: Shqiptarët e Kosovës Lindore 100% janë për bashkim me...

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim-Valon Murati në një postim në rrjetin social ka shkruar: ''Për një gjë jam i sigurt, rezultati ndër shqiptarët e Kosovës...

OKF në Preshevë dje ka organizuar turnirin në Streetbal- fitues të...

OKF në Preshevë dje ka organizuar turnirin në Streetbal ku fitues të turnirit ishin IFI COM që zurën vendin e parë, vendi i dytë...

Vuçiq bojkoton Brukselin dhe Washingtonin, shkak Kosova

Transmetuesi publik gjerman, Deutsche Welle, ka bërë një artikull "tallës" për presidentin serb Aleksandar Vuçiq, me titull "Nuk të dëgjon kush? Vuçiq mos u...

Kryesia e PD- së në Bujanoc dënon sulmin ndaj kryetarit të...

Partia Demokratike në mbledhjen e saj të mbajtur më 23.09.2018 me kryesinë, këshillin qendor dhe këshilltarët e saj në Kuvendin Komunal të Bujanocit, lëshon...

Banorëve të Preshevës nuk iu intereson ndryshimi i kufirit

Në luginën e Presheves, as shqiptarët dhe as serbët nuk i kushtojnë shumë vëmendje dhe nuk flasin për ndryshimin e kufirit mes Kosovës dhe...

Fillojnë punimet e rrugës për tek varrezat e fshatit Golemi Doll

Në kuadër të mirëmbajtjes së rrugëve lokale nëpër bashkësite lokale, këto ditë kanë filluar punimet në pastrimin dhe trasimin me zhavor të rrugës qe...

Në SHBA pritet të diskutohet edhe për dialogun

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj kanë udhëtuar për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) për të marrë pjesë në...

Bërnabiq kryeson delegacionin e Serbisë në OKB

Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq, do të kryesojë një delegacion të Serbisë në sesionin e 73-të të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së nga sot deri...