25.5 C
Presevo, Serbia
18.09.2018
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

961 Postimet 0 KOMENTET

Mediat serbe: Gjarpri provokon Serbinë, s’ka ndarje të Kosovës dhe për...

Takimi i djeshëm i Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçit, me liderët politikë të shqiptarëve të Luginës së Preshevës, ka bërë jehonë në...

Sot Teuta ka ditëlindjen

Teuta "21 -vjeçare" Teuta Krasniqi është njëra ndër aktoret më të pëlqyera nga publiku shqiptar, e cila sot feston ditëlindjen e saj të 36-të. Aktorën...

Sheshel alarmon serbët: Shqiptarët po përgatisin sulm, duan ta okupojnë Vranjën

Vojislav Sheshel i akuzuar nga Haga për krime lufte në ish-Jugosllavi, dhe politikan nacionalist ekstrem, ka alarmuar serbët se kinse shqiptarët po përgatiten të...

“Mbreti” i Facebook humb 100 miliardë dollarë, Zuckerberg sheh humnerën

Aksionet e Facebook-ut ranë në pikiatë të enjten në bursa, duke i shkaktuar kompanisë amerikane dëme kolosale. Firmës iu dogjën praktikisht më shumë se 100...

Vuçiç: Në fund të shtatorit do t’i drejtohem hapur serbëve për...

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç ka thënë të enjten se shqiptarët janë më të gatshëm sesa serbët për të mbrojtur atë që ata e konsiderojnë...

Gold Ag shpreh ngushëllime për vdekjen e Adem Demaçit

Ka ndërruar jetë veprimtari i shquar, Adem Demaçi. Vdekja e tij i ka prekur të gjithë, e posaqërisht ata të cilët e njohën nga afër...

Daçiq flet për takimin me Këshilltarin e Trump, të cilit i...

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq gjatë takimit që e pati dje me këshilltarin e Presidentit të SHBA’së, Donald Trump, ka thënë se...

Kur bashkëshortja e Adem Demaçit rrëfeu sfidat e familjes

Ajo me lot në sy rrëfeu edhe sfidat, me të cilat janë ballafaquar ajo dhe dy fëmijët e saj. Në rrugëtimin e emisionit ”Mbresë”, një...

Vuçiq: Të gjithë serbët e dinë se e kanë humbur Kosovën

Shumë gjëra po ndodhin sot në Kosovë, gjëra që më kujtojnë ato që ndodhnin në fund të viteve ’80, sado që kushtet dhe rrethanat...

Thaçi: Nuk do të ketë ndarje të Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim përfaqësuesit e Bujanocit, Preshevës dhe Medvegjës. Pas këtij takimi, në konferencën për media Thaçi është...