21.4 C
Presevo, Serbia
23.09.2018
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

977 Postimet 0 KOMENTET

Ekspozitë në Preshevë:Duke blerë punimet të piktorit Pejan,ju ndihmoni Haki Krasniqin

Institucioni i Shtëpisë së Kulturës ''Abudalla Krashnica'' në Preshevë,i mundëson prof.Haki Krasniqit që të mbajë miniekspozitë rreth një javë në korridorin e Shtëpisë së...

Kryetari i Suharekës punon tokën me familje

Kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj, ka postuar në profilin e tij në Facebook disa foto ku bashkë me familjarë bëjnë mbledhjen e sanës. Muharremaj ka...

Vuçiq: Jam pothuajse i sigurt se vrasja e Ivanoviqit do të...

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se është pothuajse i sigurt se vrasja e Oliver Ivanoviq do të zbulohet. “Nuk e di se sa kohë...

Dështon aksioni i opozitës, mazhoranca miraton pas 12 orësh debatë ligjin...

Opozita ka dështuar me aksionin e saj opozitar. Pas më shumë se 12 orësh debate, mazhoranca miratoi vetëm me 75 vota pro projektligjin “Për...

Ministri Ismaili ngrit shqetësimin se Kosova mund të mbete pa mjek

Ministri i Shëndetësisë Uran Ismaili në mbledhjen e Qeverisë ka ngritur shqetësimin e mosbarazisë. Ai ka thënë se sektorin i shëndetësisë duhet shqyrtuar në kuadër...

Drecun: Nuk kam informacion se serbët po largohen nga FSK-ja

Në Beograd nuk kanë reagime zyrtare ndaj lajmit se disa pjesëtarë serbë të Forcës së Sigurisë së Kosovës e kanë lëshuar këtë forcë, si...

Ligjëruesi i Parisit paralajmëron skenarin e rrezikshëm për Kosovën që çon...

Profesori dhe ligjëruesi në Universitetit e Parisit, Nezir Kraki përmes një shkrimi ka analizuar në detaje bisedimet që po zhvillon Kosova me Serbinë në...

Kosovë:Qeveria ua dërgon deputetëve raportin për bisedimet me Serbinë

Qeveria e Kosovës ka miratuar Raportin mbi Arritjet dhe Sfidat në zbatimin e Marrëveshjes së Brukselit. Kryeministri Ramush Haradinaj tha se ky raport paraqet të arriturat...

Rusia në panik: Frikësohet nga NATO, paralajmëron SHBA’në

Kërkesa e SHBA’së për më shumë shpenzime në mbrojtje kanë zemëruar Vladimir Putinin. Ai ka akuzuar NATO’n se po përgatitet për “kërcënime të shpikura” derisa...

Presidenti Trump emëron ambasadorin e ri në Kosovë

Presidenti Donald Trump njoftoi synimin për të emëruar diplomatin Philip S. Kosnett nga Virxhinia, si ambasador të jashtëzakonshëm dhe fuqiplotë të Shteteve të Bashkuara...