11.5 C
Presevo, Serbia
21.10.2018
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

1113 Postimet 0 KOMENTET

Leonita kujton momentin më të bukur me Granit Xhakën,para një viti

Para një viti, Granit Xhaka i ka bërë një propozim emocionues të dashurës së tij për martesë. Mesfushori i Arsenalit ka publikuar momentin e propozimit...

Thaçi i raporton qeverisë për takimin me Vuçiqin

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi do të raportojë sot para kabinetit qeveritar. Presidenti Thaci sot në orën 11:30 do të raportojë para...

Edhe nacionalistët serbë dyshojnë në Rusinë

Gjithë mediat e Serbisë dje dhe sot kanë shkruar për letrën që i ka dërguar Vlladimir Putinit një serb radikal nga Kosova. Në këtë letër,...

Gojkoviq:Deputeti kërcënoi shefin e shtetit serb

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Maja Gojkoviq, dënoncoi, siç tha ajo, kërcënimin e deputetit Sllavisha Ristiq ndaj kryetarit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Ndër të tjera,...

Petkoviq për Asociacionin: Nuk mund të ketë shtet brenda shtetit të...

Ish ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Sllavisha Petkoviq, ka thënë se në lidhje me Asociacionin e Komunave Serbe nuk dinë...

Shtëpitë ku u vranë dhjetë anëtarët e familjes Ahmeti, janë shndërruar...

Familja Ahmeti, nga fshati Likoshan i Drenasit, kanë shndërruar shtëpitë e tyre në muze. Në këto shtëpi, në oborrin e tyre u vranë 10 anëtarë...

Zyrtarë të lartë të NATO-s vizitojnë sot Kosovën

Sot, në kuadër të vizitës në Kosovë, delegacioni i Asamblesë Parlamentare të NATO-s, në përbërje: Paolo Alli, president i Asamblesë Parlamentare të NATO-s dhe...

Shoqata Vizioni për zhvillim dhe kooperim në disa takime në Rep....

Shoqata Vizioni e përfaqësuar nga Kryetari Lulzim Miftari dhe Koordinatori Shefki Jonuzi qëndruan në Rep. e Turqis për disa ditë, gjatë këyre ditëve realiziuan...

Këshilli i Bashkësisë Islame në Bujanoc organizon turnir humanitar në futboll...

Këshilli i Bashkësis Islame në Bujanoc do të organizoj turnir humanitar në futboll të vogël, ku mjetet e  tubuara, fituesi i turnirit e ka...

Haziri: Dialogu pa opozitën, do të dështojë

“Pa Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe pa forcat politike në Kuvendin e Republikës së Kosovës, edhe ky proces i dialogut nuk mund të jetë...