-0.5 C
Presevo, Serbia
18.11.2018
Ballina Autorët Postuar sipas Preshevacom L.

Preshevacom L.

1341 Postimet 0 KOMENTET

Partia e Oliver Ivanoviqit do të ‘shkrihet’ në Listën Serbe?

Në një takim që është mbajtur ditët e fundi në Beograd në mes të Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiqit, kryeministres serbe, Ana Bërnabiq dhe...

Dietat ketogjenike nuk funksionojnë më mirë nëse konsumoni shumë proteina

Kohëve të fundit, dieta ketogjenike është popullarizuar jashtëzakonisht shumë. Tyson Fury pohon t’i ketë larguar katër kilogramë në një dietë ketogjenike me 3,500 kalori në...

Serbët mblidhen në Gazimestan

Numër i vogël i serbëve tashmë kanë ardhur në Gazimestan ku për çdo vit festojnë Betejën e Kosovës të cilët e konsiderojnë si fitore...

Blero: Më falni që s’kam pishinë, det e ujëvarë në klipin...

Këngëtari Blero ka paralajmëruar se të dielën më 1 korrik do të publikojë këngën e tij më të re. “Bingo” titullohet kënga e tij më...

Dialogu Kosovë-Serbi, protestë në Beograd

Disa organizata në Serbi kanë paralajmëruar organizimin e një proteste ditën e nesërme në Beograd kundër zhvillimit në Bruksel të bisedimeve Kosovë-Serbi. Siç njoftojnë mediat...

Ministria e Jashtme paralajmëron arrestimin e Vulinit nëse hyn në Kosovë

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin nuk ka leje të hyjë në Kosovë për të marrë pjesë në festën e Vidovdanit. Një gjë të...

Vuçiq: Nuk përzihemi në kontestin e emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë

Presidenti i serb Aleksandar Vuçiq, sot ka deklaruar se Serbia mbështet marrëveshjen për emrin mes Shkupit dhe Athinës. Vuçiq gjithashtu ka thënë se ata...

Momenti kur Dua Lipa ndërpret shfaqjen, largohet nga skena duke qarë

Dua Lipa u largua me lot nga skena mbrëmjes së kaluar në Denver. Këngëtarja ka njoftuar më pas se ka anuluar koncertin shkaku i një...

3 gjëra që i bëjnë njerëzit me stres

Stresi ka fuqinë që t’u ndryshojë zakonet që keni pasur, andaj duhet të bëni kujdes që t’i vëreni shenjat e tij, kur ato shfaqen...

Dorëzohet kontingjenti i pestë i kallëzimeve penale “ndaj kriminelëve serb”

Përfaqësuesit e grupit të shoqërisë civile për grumbullimin të krimeve të luftës gjatë vitit 1998/1999, sot kanë dorëzuar kontingjentin e pestë të kallëzimeve penale “ndaj kriminelëve...