14.4 C
Presevo, Serbia
24.06.2018
Ballina Autorët Postuar sipas preshevacom A

preshevacom A

203 Postimet 0 KOMENTET

Preshevarja, Sara Rexhepi me një hit veror të ri

Këngetarja preshevare e njohur për të kenduarit në stilin RNB, Sara Rexhepi, të mërkuren promovon videoklipin e dytë me titullin “Finale”, lajm ky që...

“Jo nuk ka koment” së shpejti projekti i ri nga Gjergj...

Këngëtari i mirënjohur Gjergj Presheva nga Presheva sapo ka mbaruar projektin e tijë të rradhës që titullohet “Jo nuk ka koment”. Gjergji ka punuar në...

Kosovë: Nga 1 shtatori mënyrë e re për marrjen e vizës...

Duke ju referuar njoftimit të fundit të faqes zyrtare të ambasadës së Zvicrës në Prishtinë, prej muajit shtator të këtij viti para dyerve të...

Kosovë: Deputeti Xhavit Haliti merret në pyetje nga policia

Haliti është intervistuar në cilësinë e të dyshuarit për veprën penale të sulmit ndaj deputetit nga radhët e LDK- së, Arben Gashi. Lajmin e konfirmoi...

Humanisti Halil Kastrati në natën e Bajramit bën disa familje me...

Humanisti, Halil Kastrati përmes rrjetit social “Facebook”, ka bërë të ditur se në Natën e Bajramit disa familje nga qytete të ndryshme të Kosovës,...

Kampioni preshevar në karate Tefik Kadriu shpërblen 3 ekipet e para...

Organizata për kulturë fizike në Preshevë në kuadër të aktiviteteve sportive organizon turnir në futboll të vogël ku do të mbahet në stadiumin e...

4 aplikacione për të gjetur Wi-Fi falas në çdo vend

  Disa aplikacione dhe harta do të sigurojnë një lidhje të besueshme falas Wi-Fi për ju pa marrë parasysh se ku shkoni.Ajo që gjen në...

Mjekët nga Klinika e Frankfurtit do t’i trajnojnë mjekët nga Maqedonia

Delegacioni i Qeverisë së Maqedonisë i përbërë nga ministrat e shëndetësisë, ekonomisë dhe financave, i udhëhequr nga zv. kryeministri, Koço Angjushev, realizuan takim në...

Era Istrefit do të xhiroj klipin e ri në Xhamajka

Era Istrefi këtë vit ka depërtuar fuqishëm në tregun ndërkombëtar. ‘Origami’, ‘Live it up’ dhe ‘Prisioner’ kanë rikthyer Erën e vjetër, një stil i...

Spanja shkarkon trajnerin para fillimit të Botërorit

Trajneri Julen Lopetegui është shkarkuar nga drejtimi i Spanjës, 1 ditë para startimit të Botërorit, vendim u mor nga drejtuesit e Federatës Spanjolle, pas...