16.1 C
Presevo, Serbia
21.08.2018
Ballina Autorët Postuar sipas preshevacom A

preshevacom A

437 Postimet 0 KOMENTET

Valdrin Sahiti gati koleksionin e ri

Është dizenjatori më i famshëm e më i kërkuar nga shqiptarët gjithandej. Sfilatat e tij asnjëherë nuk kanë kaluar në heshtje pasi gjithmonë ka...

Fjolla Morina dhe Mr. Rex në një koleksionin të përbashkët

Pak ditë më parë, këngëtarja Fjolla Morina përmes rrjeteve sociale bëri të ditur që do e provojë veten edhe si dizajnere në një koleksion...

Si ta eliminoni erën e keqe të gojës

Xhinxheroli, kimikati i cili i jep shijen vetë xhinxherit, stimulon në gojë enzimat të cilat pengojnë substancat që prodhojnë erë të keqe. Përbërës me përmbajtje...

Rritje e bashkëpunimit kulturor Kosovë-Maqedoni

Maqedonia dhe Kosova do të kenë një marrëveshje të përbashkët për aktivitetet kulturore. Kjo është bërë e ditur në takimin e ministrit të Kulturës,...

Medalje presidenciale për këngëtaren Shyhrete Behluli

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka ndarë sot medaljen presidenciale të meritave për këngëtaren e njohur Shyhrete Behluli. Postimi i Thaçit: “Këngëtares së njohur, Shyhrete Behluli,...

Vuçiq “nuk dëshiron ta fajësojë Millosheviqin, por Rezoluta 1244 nuk flet...

Në zgjidhjen e çështjes së Kosovës, Serbia po përpiqet të nxjerrë sa më shumë që të mundet për vete në mënyrë që këtë “sjellje...

Në muajin gusht dhe shtator Maqedoninë pritet ta vizitojnë zyrtarë të...

Rritet numri i paralajmërimeve të politikanëve nga BE dhe jashtë saj, ti cilët në fund të gushtit, veçanërisht në shtator pritet që ta vizitojnë...

Sa fitojnë të famshmit me Instagram

Kylie Jenner sjell në shtëpi 1 milion dollarë për çdo shkrepje. Pas saj, Selena Gomez dhe Cristiano Ronaldo. Kylie Jenner Klani Kardashian-Jenner tejkalon renditjen e...

Në vjeshtë kthehen në atdhe eshtrat e Mid’hat Frashërit

Qeveria shqiptare ka marrë vendimin për kthimin në atdhe të eshtrave të Mid’hat Frashërit, patriotit, personalitetit të shquar të kulturës e të letrave shqipe,...

Ndërprerje e rrymës elektrike për shkak të punimeve

Rryma elektrike do të ndërprehej në fshatrat Leran, Ashanë, Mamincë, Golemidoll, Sllavujevc dhe Geraj më datë 31.07.2018 nga ora 09:00 deri në 15:00, për...