30.9 C
Presevo, Serbia
14.08.2018
Ballina Autorët Postuar sipas preshevacom A

preshevacom A

437 Postimet 0 KOMENTET

Presidentja e Kroacisë do ta vizitojë Shqipërinë

Me ftesë të presidentit shqiptar Ilir Meta, të enjten në Tiranë do të qëndrojë presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitaroviq. Janë planifikuar takime me nikoqirin...

Zidane do t’i bashkohet Ronaldos

Ylli portugez u prezantua si lojtar i lirë i skuadrës italiane të Juventusit. Ronaldo, i cili tani është 33-vjeçar, i është bashkuar Bianconerëve në...

Osmani: Kemi një vit kohë që të tregojmë se e meritojmë...

Për Maqedoninë BE dhe NATO integrimet janë pika me të cilën lidhet vendi dhe para neve kemi një vit që të tregojmë se e...

Alternativa e vetme për Maqedoninë është NATO dhe BE

Kryeministri Zoran Zaev ka deklaruar se Rusia duhet ta kuptojë tashmë se për Maqedoninë nuk ka alternativë tjetër përveç anëtarësimit në NATO dhe BE....

Haki Abazi, Mustafa Nanos: Po i shisni vajzat në Serbi

Ish-drejtori i Fondacionit Rockefeller Brothers Found dhe publicisti Haki Abazi i është kundërpërgjigjur Mustafa Nanos pas deklaratave të tij ofenduese ndaj shqiptarëve të Kosovës,...

Alimi: Ne jemi shkëndija, çdo herë luajmë për fitore

Fitorja 5:0 në ndeshjen e parë të eliminatoreve të Ligës së Kampionëve Europian, bënë që Shkëndija të jetë favorit absolut për të kaluar në...

Milani nuk heq dorë nga Morata

Fassone dhe Mirabelli, ende në pritje të dinë fatin e tyre nga “Elliott”, kanë udhëtuar për në Londër, ku mund të godasin në merkaton...

Haradinaj: Qeveria ka marrë për obligim përmirësimin e arsimit

Ramush Haradinaj, priti sot në takim nxënës nënshkrues të peticionit për ngritjen e kapaciteteve në arsim, në kuadër të “Fushatës për Arsim më të...

McCain: Takimi Trump-Putin ishte tragjik

Presidenti i Shteteve të bashkuara të Amerikës, Donald Trump u takua me homologun e tij rus, Vladimir Putin në kryeqytetin e Finlandës, Helsinki, ku...

Bujar Osmani emërohet shef i epikit negociator me BE-në

Sot në mëngjes Qeveria e Republikës së Maqedonisë mbajti seancën kushtuar skrining procesit për fillim të negociatave me Bashkimin Evropian. Në seancë janë sjellë...