15.3 C
Presevo, Serbia
25.05.2018
Ballina Autorët Postuar sipas preshevacom A

preshevacom A

153 Postimet 0 KOMENTET

Nesër mbahet Seanca e III-të e Kuvendit Komunal Preshevë

Seanca e III-të e Kuvendit Komunal Preshevë do të mbahet nesër, ku do të shqyrtohen 15 pika të rendit të ditës. Shkarkimi si dhe...

Kryetari i Komunës së Preshevës Shqiprim Arifi takim me studentët nga...

Këtë vitë përfitues të bursave me vlerë prej 20.000 dinarë që ndanë Komuna e Preshevës përmes Fondit Humanitarë janë 200 studentë, si dhe 12...

Ne nuk lindim me emocione, ato i mësojmë me kohë

Shumica prej nesh mendojmë për emocionet si diçka që vjen nga thellësia. Kjo është mënyra se si ndihemi, si diçka të fuqishme të cilën...

Portretit të Adem Jasharit në Prekaz i vidhen plumbat

Për hirë të 20 vjetorit të vdekjes së legjendarit Adem Jashari, Besart Gashi krijoi një mozaik prej 200 mijë gëzhoja plumbash ku zbulohej portreti...

Sulmet në zemër njoftojnë një muaj më parë

Në rrugën e parandalimit, një studim i kryer në Institutin Cedars në Los Anxheles thotë se sulmet në zemër paralajmërojnë, shumë herë, deri në...

Kosova bashkëpunëtore me Turqinë për ekstradimin e gylenistëve

Komisioni Europian ka qenë i padrejtë ndaj raportit të fundit në lidhje me Turqin, e njëri prej tyre është dallimi që I bëhet Turqisë...

Arsene Wenger largohet nga Arsenali në fund të sezonit

Arsene Wenger ka njoftuar se do të largohet nga Arsenali në fund të sezonit, duke i dhënë fund karrierës së tij 22-vjeçare si trajneri,...

Kosovë: Thaçit i dorëzohet platforma për finalizimin e dialogut

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i dorzoi sot presidentit Hashim Thaçi platformën përfundimtare që e mandation atë për ta udhëhequr dialogun me Serbinë. Në faqen...

OJQ “Kërko të drejten tënde” aktivitet në shkollat e Preshevës

Organizata jo qeveritare "Kërko të drejtën tënde " sot mbajti aktivitetin e parë të tyre. Aktivistat së bashku me nxënësit u morrën me pastrimin e...

Kosovë: Seancë e jashtëzakonshme në lidhje me Raportin e Progresit

Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot një seancë të jashtëzakonshme në lidhje me Raportin e Progresit. Për mbajtjen e kësaj seance është vendosur para...