32.9 C
Presevo, Serbia
22.07.2018
Ballina Autorët Postuar sipas preshevacom A

preshevacom A

356 Postimet 0 KOMENTET

Qytetarët dhe bizneset shpenzuan mbi 60 milion euro për viza

Aleanca Kosovare e Bizneseve –AKB përmes një komunikate për media ka treguar se bizneset dhe qytetarët i kanë shpenzuar mbi 60 milionë euro për...

Modeli i ri i Fujifilm

Fujifilm prezantoi modelin e ri, XF10. Kompania po shtyn “modalitetin e katror” të ri në XF10, i cili lejon përdoruesit të lëvizin në ekran për...

Shtëpia e shëndetit ofron shërbime falas për mërgimtarët e komunës së...

Për të gjithë bashkëatdhetarët e komunës së Preshevës të cilët jetojnë dhe veprojnë në vende të tjera të botës, e që momentalisht gjinden në...

Temperaturat e larta gjatë stinës së verës mund të shkaktojnë inat...

Stresi, nervozizmi dhe tensioni janë pasojat e para të valës së të nxehtit gjatë muajve të verës. Ky është rezultati i një studimi publikuar...

Facebook do të fshijë informacionet e rreme të postuara në rrjet

Rrjeti social mund të heqë përmbajtjet e pasakta apo të rreme, si fotot e trukuara, të krijuara apo shpërndarë për të nxitur dhunën fizike....

Kitaroviç: Shqiptarët sakrifikuan jetën për Kroacinë

Presidentja kroate, Kolinda Grabar-Kitaroviç, ishte e pranishme në seancën e Kuvendit të Shqipërisë, nga ku deklaroi se Shqipëria ka qenë mik i Kroacisë kur...

Deschamps mbetet trajner i Francës

Didier Deschamps trajneri që udhëhoqi Francën drejt titullit të dytë në histori të Kampionatit Botëror do të qëndrojë në krye të përfaqësues së gjelave...

Dollari rritet, euro e qëndrueshme

Dollari amerikan avancoi mëngjesin e ditës së sotme kundrejt jenit. Ai u këmbye me 112.385 dollarë amerikanë për jen, njëkohësisht edhe niveli i tij...

Shkrimtari serb: Shumë kriminelë shëtisin lirishëm nëpër Serbi

Shkrimtari Filip David, i cili jeton në Beograd, ka kujtuar faktin se në Serbi shëtisin lirshem mijëra kriminelë lufte. Ai ka thënë kështu duke...

Pa rrymë elektrike do të mbeten këto fshatra

Për shkak të punimeve në objektet elektroenergjetike, të premten më datë 20.07.2018 pa rrymë elektrike do të mbeten fshatrat , Leran, Mamince, Ashan, Geraj,...