15.3 C
Presevo, Serbia
25.05.2018
Ballina Autorët Postuar sipas preshevacom A

preshevacom A

153 Postimet 0 KOMENTET

Numër i madh i lajmeve të rrejshme vijnë nga Maqedonia

Mark Zuckerberg, pronari i “Facebook”, ka dalë para deputetëve të Parlamentit Evropian (PE), ku ka folu rreth çështjes së lajmeve të rrejshme. Ai ka thënë...

Maqedoni: Rasti “monstra ” dhe “ trajektorja” sërisht para gjykatës penale

  Në seancën për “Monstra” deklaratë para Gjykatës duhet të japin dy të akuzuarit për vrasjen e pesëfishtë tek Liqeni i Smilkovës më 12 prill...

Rritet numri i refugjatëve në kufirin Maqedoni-Greqi

Kampi Idomeni, në kufi me Maqedoninë, është riaktivizuar sërish. Sipas kësaj gazete, në prill në Greqi erdhën 4000 migrantë, kurse në maj kanë ardhur...

Konfirmohet data e vdekjes së Hitlerit

Ekzaminimi i dhëmbëve të Hitlerit ka rrëzuar çdo dyshim që ai vdiq me të vërtetë më 1945. Historia e dhëmbëve të Hitlerit është jo...

Microsoft blen kompaninë Semantic Machines

Semantic Machines udhëhiqet nga profesori i UC Berkeley, Dan Klein dhe ish-shkencëtari i njohur i Apple, Larry Gillick. Të dy janë konsideruar pionierë në...

Deri në fund të vitit kosovarët mund të lëvizin pa viza

Ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha ka thënë se beson se kosovarët do ta respektojnë lirinë e lëvizjes. “Qytetarët tanë nuk duhet ta keqkuptojnë këtë,...

Vetëvendosja planifikon tryezë të premten të titulluar “Zgjidhja nëpërmjet zgjedhjeve”

Lëvizja Vetëvendosje të premten do të jetë nikoqire e tryezës me partitë politike të titulluar “Zgjidhja nëpërmjet zgjedhjeve”. “Janë duke u dërguar ftesat, sekretariati po...

Grimi i Meghan Markle nxitë debat mes Albana Xharrës dhe Selmës

Nga një postim i bërë nga Xharra, koment për Dukeshën e cila nuk vendosi aspak grim, filloi sherri mes Arbana Xharra dhe Selmës. E...

Karrige bosh në dasmën e Princit Harry, detaj i trishtë

Ceremonia e martesës së Princit Harry dhe Meghan Markle u komentua shumë. Pas shumë komentimeve një detaj ra më së shumë në sy e...

Mrekullia e gjetheve dafinë

Zakonisht, ne përdorim bimë dhe erëza të ndryshme për të shijuar ushqimet, pa menduar se këta përbërës kuzhine mund të përdoren edhe për qëllime...