20.9 C
Presevo, Serbia
25.06.2018
Ballina Autorët Postuar sipas preshevacom A

preshevacom A

206 Postimet 0 KOMENTET

Sot bëhet hapja e panairit ndërkombtar “Prishtina 2018”

Panairi ndërkombtar "Prishtina 2018" i organizuar nga Oda Ekonomike e Kosovës dhe mbështetur nga Qeveria e Republikës së Kosovës do të bëj hapjen solemne...

Veseli : BE ka shpresa të mëdha për Kosovën

Veseli nëpërmjet një statusi në faqen e tij në Facebook, u shpreh se më në fund të arriturat e Kosovës sa i përket përmbushjes...

Mbrojtja e mjedisit bashkon Kosovën dhe Maqedonin (Video)

Ajri i ndotur, ujë i papastër si dhe mbrojtja e mjedisit jetësor ishin temat për të cilat biseduan Sadula Duraku dhe homolog'ja Albena Reshitaj. Këta...

Hapet zyrtarisht turniri mbarëkombëtar ” Tërnoci 2018 “

Ky turnin tradicional po i bashkon Durrësin, Ulqinin, Pejën, Tetovën dhe Tërnocin në trevat e Luginës. Ekipi i parë që arriti në Komunën e Bujanocit...

Emërohet kryetari i ri i Gjykatës Themelore në Gjilan

Është mbajtur takimi i radhës i Këshillit Gjyqësor të Kosovës (KGJK) nën kryesinë e kryesuesit Nehat Idrizi. Gjatë këtij takimi është votuar për kryetar të...

Haradinaj vizit në Maqedoni

Siç bëhet e ditur, kryeministri Ramush Haradinaj nesër do të mirëpritet nga homologu i tij Zoran Zaev. Ardhja e tij ngjall shpresat për pjesëtarët...

Anulohet seanca për “Monstrën”

Seanca gjyqësore për rastin “Monstra” e cila ishte caktuar për sot është anuluar për shkak se në gjykatë nuk u paraqit i dyshuari Fejzi...

Kafeja redukton sulmet në zemër

Pirja e tre filxhanëve kafe në ditë nuk dëmton zemrën tuaj, madje konsumimi i saj mund të zvogëlojë rreziqet që zhvillojnë ritmin jonormal të...

Policia serbe arreston komandantin e UÇK-së

Një muaj pasi u lirua nga burgu maqedonas, Avdyl Jakupi i njohur si Komandant Çakalla, mbrëmë është arrestuar nga policia serbe. Arrestimi i tij...

Vuçiq: Serbia nuk ka punëtorë të mjaftueshëm, gjithnjë e më shumë...

Në një intervistë televizive, presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka folur mbi punësimin në Serbi, duke deklaruar se gjithnjë e më shumë po punësohen shqiptarë. Ai...