32.9 C
Presevo, Serbia
22.07.2018
Ballina Autorët Postuar sipas preshevacom A

preshevacom A

356 Postimet 0 KOMENTET

Google ndëshkohet me gjobë rekorde

Bashkimi Evropian ndëshkoi gjigantin e kërkimeve në internet Google me gjobë rekorde prej 4.34 miliardë eurosh, për shkak të Androidit. Komisioni Evropian tha se...

Ndërroi jetë bashkëshortja e Fehmi Aganit, Sadije Agani

Ka ndërruar jetë Sadije Agani, bashkëshortja e veprimtarit të shquar dhe ish-nënkryetarit të LDK-së, Fehmi Agani. Një gjë të tillë e ka bërë të...

Kosova në pritje për vendimin në lidhje me vizat

Prishtina dhe Beogradi e kanë vazhduar sot dialogun në nivel presidentësh në Bruksel. Takimi, ashtu dhe si të tjerë përpara tij, është ndërmjetësuar nga...

Kombëtarja kroate dhuron 23 milionë euro për bamirësi

Kombëtarja e Kroacisë ka vendosur që 23 milionë eurot e fituara nga Kupa e Botës t’i dhurojë për bamirësi Kroacia në Kupën e Botës “Rusia...

Greqia kërkon nga Zaev informacione se cilët biznesmenë kanë tentuar të...

Zëdhënësi i partisë së koalicionit të PASOK dhe së Majtës Demokratike, Pavlos Christidis, në letrën publike thotë se presin nga qeveria greke t’i informojë...

Gjiganti i financave nga japonia do të ofroj xhirollogari për kriptovaluta

Gjiganti japonez i financave “SBI Holdings” zyrtarisht ka filluar versionin publik të shkëmbimit të kriptovalutave, e njohur si VCTRADE dhe ky veprim erdhi pas...

Qendra për punë sociale krijon ambientë të ngrohtë për fëmijët me...

Duke pasur parasysh faktin se sa ndikon ndarja e prindërve tek fëmijët, qendra për punë sociale është përkujdesur që atyre ti krijoj një ambient...

Mbappe dhuron shpërblimin e tij

Gjatë kampionatit ai kish deklaruar se nuk kishte nevojë për para’ që të luante për fanelën e përfaqësueses së tij dhe gjëja e parë...

Policia e Kosovës në Gjilan merr masa ligjore për parandalimin e...

Policia në Komunitet nga stacioni policor i Gjilanit, kanë evidentuar një numër në rritje të personave që po kërkojnë lëmoshë në pjesë të ndryshme...

Presidentja e Kroacisë do ta vizitojë Shqipërinë

Me ftesë të presidentit shqiptar Ilir Meta, të enjten në Tiranë do të qëndrojë presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitaroviq. Janë planifikuar takime me nikoqirin...