16.1 C
Presevo, Serbia
21.08.2018
Ballina Autorët Postuar sipas preshevacom A

preshevacom A

437 Postimet 0 KOMENTET

Vuçiq: Serbia nuk ka punëtorë të mjaftueshëm, gjithnjë e më shumë...

Në një intervistë televizive, presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka folur mbi punësimin në Serbi, duke deklaruar se gjithnjë e më shumë po punësohen shqiptarë. Ai...

Xhavit Haliti e pranon se ka marrë para nga Ahmet Krasniqi

Seancën e sotme, Haliti e hapi me mllef ndaj deklaratës së Qunit, dhe e akuzoi atë se po gënjente kur po thoshte se koloneli...

Promovohet libri për krimet ndaj pacinetëve nga forcat serbe

Sot u promovua libri i Salih Sh. Krasniqit, me titull “Krimet dhe Keqtrajtimet e Pacientëve dhe Personelit Mjekësor në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës...

FSK së shpejti do të bëhet ushtri

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka paralajmëruar se Ushtria e Kosovës do të formohet së shpejti. Ai në një postim të...

Fsk së shpejti do të bëhet ushtri

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka paralajmëruar se Ushtria e Kosovës do të formohet së shpejti. Ai në një postim të...

Kryeministri s’donte të arrestohej Gjuriqi në atë mënyrë, ishte plotësisht kundër...

Policia e Kosovës e kreu operacionin e arrestimit të Marko Gjuriqit nën urdhrat e vartësit të tij në Ministrinë e Brendshme, operacioni duket se...

Beyonce pushton mediat ndërkombtare

Në festivalin tradicional tashmë shumë të njohur "Coachella" ajo zyrtarisht është femra e parë me ngjyrë të zezë që pushtoi mediat. Performanca e saj ishte...