11.5 C
Presevo, Serbia
21.10.2018
Ballina Autorët Postuar sipas preshevacomEl

preshevacomEl

103 Postimet 0 KOMENTET

Kryeministri 93 vjeçar i Malajzisë: Islami i bazuar në Kuran nuk...

Kryeministri i Malajzisë Dr.Mahathir Muhamed,ne moshën e tij 93 vjeçare, është lideri me i vjetër në botë. Në maj të këtij viti ai shënoi kthimin...

Kufijtë ‘vizatohen’ në shtator

Krerët shtetërorë në Beograd po paralajmërojnë se gjatë muajit të ardhshëm do të dalin me një propozim konkret për zgjidhjen e çështjes së Kosovës. Edhe...

Në Valbonë është hapur Qendra Profesionale e Zhvillimit të Turizmit

​Alpet Shqiptare po kthehen me shpejtësi në një destinacion të preferuar turistik. Turistët që zgjedhin Luginën e Valbonës dhe Alpet Shqiptare për të kaluar...

Kryetari i Kuvendit shpreh ngushllime për ndarjen nga jeta të Xheladin...

Edhe kryetari i Kuvendit Komunal të Preshevës, zotëri Sami Salihu ka shprehur ngushllime për vdekjen tragjike të të riut Xheladin Maliqit, i cili u...

Rita Ora sërish prezantuese në MTV VMA

Këngëtarja Rita Ora, e cila është nominuar në dy kategori në ceremoninë e sivjetme të MTV Vidoe Music Awards, do të jetë edhe prezantuese...

Asistenti i Ahtisaarit flet për shkëmbimin e territoreve mes Kosovës dhe...

Kai Sauer, shefi i misionit të Finlandës në OKB ka qenë asistent i Marti Ahtisaarit. Deutsche Welle e pyeti për planin Ahtisaari dhe idetë...

Sipas kryebashkiakut të Leskovcit, shqiptarët në Medvegjë vetëm votojnë, por nuk...

Kryebashkiaku i Leskovcit, qytet në jug të Serbisë, Goran Cvetanoviq, tha se është e pamundur që Medvegja t’i bashkohet Kosovës, transmeton presheva.com raportimin e FoNet-it. Sipas...

Kështu mund ta luftoni sëmundjen e diabetit

Diabeti është një sëmundje epidemike, e cila kohët e fundit po shfaqet në mjaft raste edhe pse mjekët janë gjithmonë të angazhuar me trajtimin...

Shembja e urës në Gjenovë, dy shqiptarë mes viktimave

Një tjetër viktimë shqiptare është konfirmuar mes personave që humbën jetën në shembjen e urës në Gjenovë të Italisë. Pas Marjus Djerrit, 22-vjeçar i lindur...

Beogradi thotë ka 3.500 dokumente për krimet mbi serbët në Dukagjin...

Në një konferencë të mbajtur sot në Beograd mbi pësimet e serbëve dhe të joshqiptarëve të tjerë në Kosovë, siç thuhet në raportimin e...