11.5 C
Presevo, Serbia
21.10.2018
Ballina Autorët Postuar sipas preshevacomEl

preshevacomEl

103 Postimet 0 KOMENTET

Djemtë e ri pastrojnë mbeturinat në Pendën e Rahovicës

Një grup djemsh erdhën nga Zvicrra për të kaluar pushimin në fshat dhe gjatë ditës së sotme morën inciativën për pastrimin e vendit tek...

Hoti: Propozimi i Thaçit për korrigjim kufijsh ushqen politikën refuzuese të...

Propozimi kontravers i Presidentit për korrigjim kufijsh i ka dëmtuar në thelb përpjekjet e kahmotshme, tonat dhe të bashkësisë ndërkombëtare, për të krijuar rrethana...

Vjena, vendi më i përshtatshëm në botë për jetesë

Vjena ka larguar Melburnin nga pozita e parë në listën e vendeve më të mira për të jetuar, është vlerësuar në Indeksin e Njësisë...

Putini dhe Merkeli takohen në Berlin më 18 gusht

Presidenti rus Vladimir Putin do të vizitojë Gjermaninë, më saktësisht do të shkojë në Berlin këtë fundjavë, për t’u takuar me kancelaren gjermane Angela...

Thaçi vazhdon të manipulojë me shqiptarët e Luginës së Preshevës

Presidenti Hashim Thaçi po vazhdon ta promovojë idenë për "korrigjim kufijsh" mes Kosovës dhe Serbisë. Së fundi, Thaçi ka falënderuar të gjithë politikanët dhe qytetarët...

8 vendet që duhet t’i vizitoni në Dubrovnik

I cilësuar si “perla e Adriatikut”, Dubrovniku i bukur ofron për turistët vende të shumta atraktive. I njohur për bukuritë mahnitëse afër detit, të kombinuara...

Akulli nëpër lokale shkakton këtë sëmundje

Në ditët e nxehta të verës, uji apo pijet e ndryshme shoqërohen me akull. Por, ndërsa ne e blejmë ujin për të mos konsumuar...

Tri rregulla të arta se si t’iu qëndrojë më gjatë ngjyra...

Lëkurën ushqejeni çdo ditë, posaçërisht kur shpesh qëndroni në diell. Kujdes të veçantë kushtoni pjesëve të trupit të cilat më së shumti ju thahen. Piling...

Edhe Memli Krasniqi kundër idesë së Thaçit për korrigjimin e kufijve

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka folur për idenë e Presidentit Thaçi për korrigjimin e kufjive, duke e përfshirë Luginën e...

“WizzAir” e ndërpreu shitjen e biletave nga Shkupi dhe Ohri për...

Kompania ajrore me buxhet të ulët "WizzAir" nga tetori më nuk do të shesë bileta për linjat ajrore nga Shkupi për Barcelonë dhe nga...