SHPËRNDAJE

Zidane ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen ndaj Granadas, e cila luhet të shtunën nga ora 13:00.

Në mesin e të ftuarve është edhe ylli i skuadrës, Cristiano Ronaldo.

Për këtë takim Real Madridi do të jetë pa yjet si: Segio Ramosin, Pepen, Gareth Balen, Mateo Kovacis dhe Lucas Vázquez, të cilët janë të lënduar.